Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkcePamátky a kultura

V Ústí nad Labem se chystá konference o biografech 

Image

Zmenšily svět, vytvořily místo pro nové hrdiny, koncentrovaly na jedno místo zábavu i vědění. Je pro biografy místo i ve 21. století? Jejich obnovou a využitím se bude zabývat konference, kterou hostí Hraničář v Ústí nad Labem v polovině listopadu.

Třídenní program slibuje odborná konference, kterou pořádá Institut pro památky a kulturu: od 14. do 16. listopadu se na jednom místě budou setkávat architekti, historici, památkáři, zástupci měst, investoři i filmoví vědci, aby společně hledali východiska pro kulturní dědictví audiovizuálního průmyslu. Kina jako kulturní prostory, architektonická podoba biografů i možnosti jejich ochrany, to jsou jen některá z témat, která budou rezonovat ve veřejném sálu kina Hraničář v Ústí nad Labem.

Program je postupně aktualizován a stejně jako každý rok ho doplní i řada doprovodných aktivit. Aktuální informace sledujte na stránkách KONFERENCE PROPAMÁTKY.

Konference PROPAMÁTKY se od roku 2008 koná vždy v místě, které úzce souvisí se zvoleným tématem. Organizátoři hledají budovy, které kromě nutného zázemí nabídnou také inspiraci a představí možnosti obnovy a využití stavby. Veřejný sál Hraničář v minulosti i dnes slouží jako promítací sál kina, a tak byl pro Institut pro památky a kulturu jasnou volbou.

Foto a Zdroj: PROPAMÁTKY

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
509
IT
374
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze