Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruchKultura

  Broumov má podporu kraje ve snaze stát se Evropským hlavním městem kultury 2028

  Broumov usiluje o titul Evropské hlavní město kultury roku 2028. Město plánuje podat přihlášku během příštího roku a nyní zpracovává komplexní dokument, který zahrnuje například vytvoření kulturní koncepce či přípravu a koordinaci propojení jednotlivých kulturních aktivit a aktérů. Rada Královéhradeckého kraje na včerejším jednání doporučila zastupitelům tuto snahu podpořit.
  „Broumov má před sebou možnost sehrát důležitou roli v kraji, kterému se pomocí rozvoje kulturních a kreativních odvětví podaří změnit svou image a zvýšit kvalitu života obyvatel. Vytvořit nová pracovní místa a být například i atraktivním územím pro investory. Kandidatura Broumova na hlavní evropské město kultury tak posílí značku regionu jako kraje podporujícího a rozvíjejícího kulturu. Město má naši plnou podporu,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro kulturu Martina Berdychová.
  Titul Evropské hlavní město kultury každoročně propůjčuje Evropská unie vybraným evropským městům. Pro každý rok jsou vybrané dva členské státy, které budou nositelé titulu – v roce 2028 to bude Česká republika a Francie. Vybrané kulturní metropole pak mají možnost v celosvětovém měřítku představit svůj potenciál v oblasti kultury a jeho následný přínos nejen celospolečenský, ale i ekonomický a sociální.
  Broumov nyní zpracovává přihlášku, na jejímž základě odborná porota rozhodne o postupu žadatele do druhého kola. V roce 2023 by tak mělo být jasné, zda se Broumov stane Evropským hlavním městem kultury 2028. Město poté bude mít necelé čtyři roky na přípravu samotných aktivit pro rok, kdy ponese prestižní kulturní titul. Královéhradecký kraj broumovské kandidatuře vyjádřil podporu již před rokem v červnu, kdy krajští radní udělili městu záštitu nad jejich projektem. Pokud kandidatura města Broumova uspěje a postoupí do druhého kola soutěže, vedení kraje s městem plánuje uzavřít memorandum o spolupráci.
  Titul Evropské hlavní město kultury je každoročně udělován již více než 35 let. Prestižní titul v historii získala dvě česká města. Poprvé byla v roce 2000 vybranou kulturní metropolí Evropy Praha, podruhé o patnáct let později se jí stala Plzeň.
  Zdroj: Královéhradecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  366
  Energetika
  364
  IT
  240
  Dotace a Finance
  1078
  Odpady
  195

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze