Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruchDoprava a Infrastruktura

  Děčín podporuje přeměnu Kozí dráhy na cyklostezku

  Zastupitelé města upřednostnili podporu vzniku cyklostezky na trati č. 132 (známá jako Kozí dráha). Děčín tak zaujal jednoznačné stanovisko, že nesouhlasí s obnovením této železniční tratě pouze pro turistickou vlakovou dopravu, jak plánuje Ústecký kraj. Kozí dráha je již bezmála 15 let mimo provoz. Optimálně by měla cyklostezka sloužit jako výchozí bod plánované cyklotrasy pod Krušnými horami. Z Děčína by tak vytvořila skutečnou křižovatku nejen dálkové cyklistiky.
  Zastupitelé proto přijali usnesení, v němž vyjádřili plnou podporu Správě železnic pro přeměnu železniční tratě na cyklostezku, což je také v souladu se Strategickým plánem rozvoje města.
  Kozí dráha, kterou obhospodařuje Správa železnic, byla vyřazena z provozu v roce 2007, kdy na ní Ústecký kraj přestal objednávat pravidelnou vlakovou dopravu. Poté na trati sporadicky jezdily turistické vlaky; v roce 2015 byl provoz definitivně ukončen.
  „Trať je v úseku Telnice – Oldřichov u Duchova nesjízdná, částečně rozkradená. V úseku Děčín – Telnice je na trati zával,“ popisuje problémy Jiří Aster, náměstek děčínského primátora pro dopravu.
  Podle něj se náklady na vybudování cyklostezky pohybují zhruba na polovině nákladů pro obnovení železniční trati. Cyklostezka by vyšla daleko levněji i pokud jde o údržbu. Na celé trati je 47 mostů a 213 propustků, které z části vyžadují náročné opravy.
  „Cyklostezka je významnou infrastrukturou nejen pro cyklodopravu uvnitř města, ale má značný přínos pro rozvoj aktivních volnočasových aktivit. Má také zásadní celospolečenský dopad, dle dobré praxe z cyklostezek na březích řeky Labe,“ dodává Jiří Aster.
  Vize vedení města je, že by se cyklostezka stala alternativou k Teplické ulici, kde není možné bez omezení dopravy vybudovat pruhy pro cyklisty a zvýšit tak její bezpečnost. Cyklostezku by mohli využívat také pěší, v zimě běžkaři a v případě krizových situacích také složky integrovaného záchranného systému.
  Kromě vedení Děčína podporuje vznikl cyklostezky také Okresní hospodářská komora Děčín či Komise dopravní a životního prostředí rady města.
  Zdroj: Město Děčín

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze