Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruch

V Příbrami se o víkendu „ochutnávala Evropa“

V sobotu 6. srpna mohli návštěvníci poprvé „ochutnat Evropu“. První zastávku v rámci stejnojmenného festivalu totiž hostilo město Příbram. Do příprav zde zasáhla nepřízeň počasí, ale kulinářský zážitek si nakonec nenechalo ujít více než tisíc návštěvníků. Akce Ochutnej Evropu probíhají pod záštitou ministra pro evropské záležitosti ČR pana Mikuláše Beka a postupně navštíví 11 největších měst Středočeského kraje. Další zastávkou je již tuto sobotu město Nymburk. 

První zastávku v rámci festivalu „Ochutnej Evropu“ si v sobotu na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami nenechalo ujít více než 1000 návštěvníků. Lidé mohli například ochutnat a nakoupit rumunská vína, vyzkoušet francouzské speciality, jako jsou makronky či ratatouille nebo nasát vůni Pyrenejského poloostrova v podobě španělských pražených mandlí či typického pokrmu z rýže s názvem paella. Nechyběl ani stánek sousedního Slovenska, který návštěvníky pohostil typickými haluškami. Na své si přišli i příznivci pálivého maďarského guláše. K tomu všemu doprovodný program pro děti, vystoupení vítězné kapely soutěže Skutečná liga či hvězdní Eddie Stoilow a zpěvačka Šárka Vaňková.

Další zastávkou festivalu je město Nymburk. Zde se akce uskuteční již tuto sobotu 13. 8. v areálu Městských hradeb. Program je plánován od 10 do 18 hodin. „Návštěvníci festivalu se mají v Nymburce rozhodně na co těšit. Kromě bohatého doprovodného programu bude připravena ještě širší nabídka evropských specialit, které budou moci účastníci akce ochutnat. Pevně věřím, že nám bude přát také počasí, které bohužel způsobilo komplikace při naší úvodní zastávce,“ říká radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda.

Stejně jako v rámci první zastávky, budou i v Nymburce v několika programových blocích představeny jednotlivé regiony Evropské Unie, v rámci kterých se návštěvníci mohou dozvědět spoustu zajímavostí.  Akci tentokrát hudebně doprovodí další kapela Skutečné ligy, a to „Madam Royal“, která představí hudební hity z jednotlivých evropských zemí. Opět je přípraven i bohatý kulturní program, hry, soutěže, zábavný vědomostní kvíz nebo třeba skákací hrad a malování na obličej pro děti. Také v Nymburce bude k vidění výstava architektonicky oceněných staveb, které ve Středočeském kraji vznikly za pomoci prostředků z Evropské Unie. Stejně jako na dalších zastávkách nebude chybět ani hvězdná kapela Eddie Stoilow či zpěvačka Šárka Váňková.

Další akce proběhnou 21.8. v Berouně, 27.8. v Mladé Boleslavi, 3.9. v Benešově, 9.-11.9. v Lysé nad Labem, 17.9. v Kolíně, 24.9. v Rakovníku, 1.10. v Kutné Hoře, 8.10. v Mělníce a 15.10. v Kladně. Prostřednictvím akcí chce Středočeský kraj připomínat význam předsednictví České republiky v Radě Evropské Unie. Organizační zajištění celé akce má na základě výběrového řízení na starost agentura A-Propos. Středočeský kraj poté zastupuje z pohledu koordinátora Středočeská centrála cestovního ruchu.

Foto a zdroj: Středočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze