Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruch

  Z Karvinského moře se stává atraktivní turistická zóna

  Kolem Karvinského moře se bude jezdit na kole a na bruslích, zvětší se pláže pro koupání, přibude další mobiliář. Moravskoslezský kraj na tento projekt přispěje 5 milionů korun, stejnou částku uhradí město Karviná, které je investorem akce. Hotovo by mělo být koncem příštího roku.
  Na jižním okraji Karviné se nachází vodní plocha, které se začalo říkat Karvinské moře. V minulém roce začalo město Karviná s revitalizací okolí moře, na břehu vznikla malá písečná pláž vybavená mobiliářem. Město bude s podporou kraje v úpravách pokračovat. „Karvinské moře leží v lokalitě, která je součástí pohornické krajiny. Těžba uhlí krajinu na Karvinsku výrazně ovlivnila a je na čase, aby se toto území vrátilo lidem. Aby sem začali jezdit za odpočinkem, aby tu začali podnikat, a aby sem přišli i větší investoři. Proto vznikla koncepce POHO2030, která proměnu pohornické krajiny řeší. Naším důležitým partnerem je město Karviná a je skvělé, že přichází s konkrétními projekty a aktivitami. Jednou z nich je právě i revitalizace okolí Karvinského moře, které má mezi lidmi stále větší oblibu,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška.
  „Součástí projektu je i rozšíření stávající písečné pláže o další plochy přírodního charakteru, instalace mola na vodní hladině a dalšího mobiliáře jako lavičky, lehátka nebo koše. V plánu je úprava stávajícího písčitého hřiště pro volejbal o prostor pro hraní dětí. Je to rozvojová lokalita, která by se mohla do budoucna dál rozvíjet. Lidé z Karviné a jejího okolí se mohou těšit na atraktivní areál, kam budou moci jezdit za relaxem i aktivním odpočinkem,“ vyjmenoval primátor statutárního města Karviné Jan Wolf s tím, že práce na úpravách neomezí možnost navštěvovat Karvinské moře. Práce jsou postupně realizovány, vše by mělo být hotovo koncem roku 2022. Náklady jsou předběžně odhadovány na 10 milionů korun, s pětimilionovým příspěvkem Moravskoslezského kraje je uhradí město Karviná ze svého rozpočtu.
  Zdroj: Moravskoslezský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze