Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceChytré městoŽivotní prostředí

Ekofestival láká na známá jména

Vítěze E.ON Energy Globe představí unikátní pražský Ekofestival v karlínských kasárnách

O finalistech soutěže E.ON Energy Globe vás pravidelně informujeme. Jména vítězů letošního ročníku se veřejnost dozví na akci 9. září v přívětivém prostoru Karlínských kasáren.

Klasický galavečer s představením vítězů, hudbou a moderátorem? To už tady bylo. Soutěž E.ON Energy Globe, která 15 let hledá v Česku inovativní projekty v oblasti ekologie a udržitelnosti, se snaží každoročně svůj program posouvat a vylepšovat. Pro letošní rok je hlavní novinkou Ekofestival, který E.ON uspořádá 9. září v Praze v prostoru Kasáren Karlín. Program, který odstartuje už ve 14 hodin, totiž vyvrcholí vyhlášením letošních vítězů této ekologické soutěže.

„Dlouhodobě cítíme potřebu nejen představovat soutěžící a projekty, ale také vzdělávat veřejnost v oblasti ekologie a udržitelnosti. Právě forma ekofestivalu, kde se lidé dozvědí a vyzkouší řadu zajímavých věcí a zároveň tam představíme výsledky soutěže, nám přijde jako ideální spojení,“ říká generální ředitelka E.ON pro ČR Claudia Viohl. Záměrem je, aby si lidé odpoledne užili, pobavili a zároveň se něco zajímavého a potřebného dozvěděli.

Na Ekofestival mohou lidé dorazit s celou rodinou a čeká je nabitý program. Kdo přijde, může se na místě potkat s inspirativními jedinci, poslechnout si zajímavé rozhovory vedené moderátory DVTV s osobnostmi jako je třeba architekt Adam Gebrian, zakladatel Rekol Vítek Ježek nebo jaderná inženýrka Dana Drábová. Dále se může účastnit interaktivních workshopů, užít si food trucky s ukázkami udržitelné stravy a odpolední koncerty kapel jako například We are Domi nebo večerní koncert Tata Bojs.

A vedle toho samozřejmě být u unikátního slavnostního vyhlášení výsledků letošního ročníku E.ON Energy Globe, jehož začátek je plánován na sedmou hodinu a je pojaté jako interaktivní show.

Vstup na akci je zcela zdarma. Návštěvníci si také vyzkouší například workshopy zaměřené na vegetariánské recepty z lokálních surovin, které povede společnost Sonnentor – mimochodem účastník předloňského ročníku soutěže E.ON Energy Globe. Známá influencerka Markéta Pavleje předvede, jak doma pěstovat microgreens, nebo se lidé dozví zajímavé informace o klimatické změně z úst Ondráše Přibyly.

Po celé odpoledne jsou naplánované koncerty, aktivity pro děti, tvořivé dílny a večer po samotném vyhlášení bude pokračovat videomappingem a koncertem skupiny Tata Bojs.

Celý program pořadatelé koncipovali tak, aby nejen o udržitelnosti mluvil a v této oblasti vzdělával, ale také aby sám udržitelný byl. „A proto jsme hrdí na to, že můžeme říct, že náš záměr byl vyhodnocen jako nejudržitelnější festival v Praze,“ dodává Vladimíra Gláserová z marketingu společnosti E.ON.

Zdroj: E.ON


Výběr z programu

  • 14.00  Start Eko Fun Zóny
  • Odpolední program koncertů a rozhovorů moderují Tomáš Zástěra a Jan Kovařík
  • 14.00  start rozhovorů a workshopů se zajímavými lidmi
  • Odpolední program povedou moderátoři DVTV. Hosty budou například Petr Mára, Vítek Ježek, Adam Gebrian a další. Na worshopy a rozhovory s DVTV je potřeba se registrovat na webu soutěže.
  • 19:00 slavnostní vyhlášení E.ON Energy Globe
  • Hodinový program moderuje Daniela Písařovicová. Vyhlášení je pojaté jako interaktivní show
  • 20:30  videomaping
  • 20:50  koncert Tata Bojs

 

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze