Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceChytré městoIT

  Plzeňské inovativní firmy bojují v soutěži NEJ Inovátor 5G

  Představení soutěže NEJ Inovátor 5G a prezentace sedmi plzeňských firem se uskutečnilo v areálu SIT Port v Cukrovarské ulici. Inovativní společnosti prezentovaly například inteligentní textilie s integrovanou elektronikou, které již nyní využívají plzeňští hasiči, tvorbu mapových aplikací od chytré dopravy po kriminální prevenci nebo chytrou výrobu komponentů pro automobilový průmysl. Začátek streamované konference patřil představení sítě páté generace, projektu 5G pro 5 měst a autonomní tramvaje, kterou chce Plzeň otestovat v provozu do roku 2027.

  Soutěž NEJ Inovátor 5G na podporu malých a středních inovativních podniků uspořádalo podruhé město Plzeň, jejím cílem je najít firmu, která vytvořila nejlepší inovativní produkt či službu s dopadem do 5G sítí.

  Nejúspěšnější firmy převezmou ocenění v listopadu na slavnostním vyhlášení v Praze za účasti zástupců Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Ministři Klára Dostálová a Karel Havlíček převzali nad tímto projektem záštitu. Konference NEJ Inovátor 5G byla součástí festivalu Inovujeme Plzeň, jenž představil atraktivní projekty budoucnosti i pokrok technologií. Již třetím rokem ho pořádá Správa informačních technologií města Plzně.

  Zdroj: Město Plzeň

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze