Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceChytré městoITKyberbezpečnost

Přípravy 25. ročníku konference ISSS 2023 už začaly

ISSS tu bude už čtvrt století – 25. ročník konference se bude konat 15. a 16. května 2023 v Hradci Králové v Kongresovém centru Aldis. V programu se objeví aktuální témata jako stav a budoucnost eGovernmentu v ČR včetně reorganizace jeho řídících struktur, kybernetická bezpečnost veřejnoprávních institucí nebo digitální identita občana.

„Další ročník ISSS bude už celkově pětadvacátým a za tu dobu se mnohé změnilo. Během konferencí jsme byli svědky či aktéry úvodního představení nebo dokonce i startu většiny nejvýznamnějších projektů eGovernmentu, vyzpovídali jsme prakticky všechny osobnosti v oboru, které se za tu dobu nacházely na relevantních exekutivních postech a přivítali desetitisíce unikátních návštěvníků, část z nich opakovaně. Ale i když je to většinou nostalgicky příjemné, tak není příliš účelné dlouze se ohlížet a raději se připravujeme na další ročník, jednu z jistot v nepříliš klidné a stabilní době,“ říká programový ředitel Vojtěch Dvořáček.

Tradičně vysoká účast

Konferenci pravidelně navštěvuje okolo 2 000 účastníků, zapojí se cca 100 firem a hosté můžou zhlédnout téměř 200 přednášek a seminářů. Ročník od ročníku se ISSS dostává širšího mediálního pokrytí – za minulý ročník měla konference více než 20 mediálních partnerů, reportáže vyšly v České televizi a na Českém rozhlase.

„Konference ISSS už čtvrt století vytváří platformu, kde se setkávají vládní politici a poslanci s komunálními politiky, businessmany, novináři, odborníky a dalšími a jednají o dalším směřování digitalizace veřejné správy. Když jsme v roce 1998 začínali, tak byl internet jen na několika málo místech, rozhodně tomu nebylo tak, že by každá veřejná instituce měla internetové připojení jako standard. Dnes už si asi nikdo nedokáže představit veřejnou správu bez digitalizace ve všech oblastech,“ vzpomíná výkonný ředitel konference ISSS Tomáš Renčín.

Mezi prezentovanými tématy se například objeví také financování eGov projektů veřejné správy, spisové služby a digitální archivy, Smart city a Smart region, datová centra a recovery pro veřejnou správu, geoinformatika, kyberbezpečnost nebo digitalizace v oblasti turismu a propagace destinací.

„I témata se za tu dobu výrazně změnila. Dříve se kladl důraz hlavně na publikaci informací ve všech sférách veřejné správy, dnes je to hlavně plná digitalizace procesů a interaktivní komunikace s úřady, která zjednodušuje práci jak úředníkům, tak občanům,“ dodává Tomáš Renčín.

Foto a zdroj: ISS

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
513
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze