Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a Infrastruktura

  V polovině roku dojde k zásadním změnám v Integrované dopravě Zlínského kraje

  Od 1. července letošního roku si cestující Integrovanou dopravou Zlínského kraje budou moci nově zakoupit 7denní nebo 30denní časové jízdenky. Ty budou oproti běžnému jízdnému cenově výhodnější. Od stejného data dojde také k úpravě cen jízdného.

  „Zásadní novinkou, kterou od poloviny roku spustíme, bude zavedení časového jízdného v celé síti IDZK, tedy ve vlacích i v autobusech. V první fázi si cestující budou moct pořídit 30denní nebo 7denní časové jízdenky, které budou oproti běžnému jízdnému cenově výhodnější,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu Radek Doležel.

  Zavedení časového jízdného nyní předchází intenzivní přípravy, které spočívají v rozdělení kraje na zóny. Cestující si pak budou pořizovat časové jízdenky na zvolený počet zón, na jejichž území se pak budou moct neomezeně pohybovat. V současné době se ladí ceníky časového jízdného, které budou zveřejněny po jejich schválení Radou Zlínského kraje. Během jara také proběhne v celém regionu informační kampaň, aby se lidé o novince dozvěděli všechno potřebné a mohli si včas pořídit kartu Zetka. Současně se zavedením časového jízdného dojde také k úpravě cen kilometrického tarifu, to znamená cen jednotlivého jízdného.

  „Musíme reagovat na současnou ekonomickou realitu, proto od 1. července nastavíme ceny následovně: nástupní sazba se zvýší na 11 korun, za ujetý kilometr cestující nově zaplatí 1 korunu a 35 haléřů,“ uvedl dále Radek Doležel.

  Jízdné se bude zaokrouhlovat na celé koruny a k platbě bude jako doposud možné využít hotovost, platební karty, mobilní telefon nebo karty Zetka či ODISka, které navíc umožňují zvýhodněný přestup mezi spoji (cestující platí nástupní sazbu pouze v prvním spoji).

  Zdroj: TZ Zlínský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  440
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze