Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Digitalizace staré radnice v Litoměřicích

  Objekt staré radnice v Litoměřicích, jenž je sídlem Oblastního muzea, letos čeká stavebně náročná modernizace. V rámci kompletní rekonstrukce dojde ve spolupráci s Centrem pro dokumentaci a digitalizaci památek katedry historie Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem k digitalizaci objektu této nemovité kulturní památky. Návštěvníkům se prostřednictvím digitalizace zatraktivní objekt i některé části depozitáře.
  Město Litoměřice získalo z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) 43 milionů korun na realizaci projektu vyčísleného na 48 milionů korun. „Část finančních prostředků z IROPu využijeme na digitalizaci objektu. Dojde k modelování historické i stávající podoby objektu, leteckému snímkování střechy a štítů, zajištění fotodokumentace současného stavu, obnovy objektu i stavu nového. Návštěvníci se mohou také těšit na videodokument poukazující na unikátnost objektu,“ přiblížila plány Andrea Křížová, vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu.
  V rámci digitalizace proběhne také 3D optické či laserové skenování vybraných sbírkových předmětů a architektonických detailů. To se bude týkat táflované renesanční místnosti, medailonu na schodišti, renesančního oltářního retabula, plastiky Rolanda či kazatelny. V současné době se stále více paměťových institucí zapojuje do digitalizace objektů a sbírkových fondů. Tato moderní virtuální prezentace umožní veřejnosti lepší přístup k historickým sbírkám.
  Rekonstrukcí za dodržení přísných podmínek stanovených s ohledem na unikátnost objektu památkáři projde interiér muzea, fasáda i střecha budovy. „Předpokládáme, že stavbu zahájíme ve druhé polovině letošního roku. Bohužel zhruba dva roky bude v té souvislosti uzavřeno návštěvníkům muzeum,“ připomněla Andrea Křížová.
  Zdroj: Město Litoměřice

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze