Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Digitalizace staré radnice v Litoměřicích

Objekt staré radnice v Litoměřicích, jenž je sídlem Oblastního muzea, letos čeká stavebně náročná modernizace. V rámci kompletní rekonstrukce dojde ve spolupráci s Centrem pro dokumentaci a digitalizaci památek katedry historie Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem k digitalizaci objektu této nemovité kulturní památky. Návštěvníkům se prostřednictvím digitalizace zatraktivní objekt i některé části depozitáře.
Město Litoměřice získalo z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) 43 milionů korun na realizaci projektu vyčísleného na 48 milionů korun. „Část finančních prostředků z IROPu využijeme na digitalizaci objektu. Dojde k modelování historické i stávající podoby objektu, leteckému snímkování střechy a štítů, zajištění fotodokumentace současného stavu, obnovy objektu i stavu nového. Návštěvníci se mohou také těšit na videodokument poukazující na unikátnost objektu,“ přiblížila plány Andrea Křížová, vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu.
V rámci digitalizace proběhne také 3D optické či laserové skenování vybraných sbírkových předmětů a architektonických detailů. To se bude týkat táflované renesanční místnosti, medailonu na schodišti, renesančního oltářního retabula, plastiky Rolanda či kazatelny. V současné době se stále více paměťových institucí zapojuje do digitalizace objektů a sbírkových fondů. Tato moderní virtuální prezentace umožní veřejnosti lepší přístup k historickým sbírkám.
Rekonstrukcí za dodržení přísných podmínek stanovených s ohledem na unikátnost objektu památkáři projde interiér muzea, fasáda i střecha budovy. „Předpokládáme, že stavbu zahájíme ve druhé polovině letošního roku. Bohužel zhruba dva roky bude v té souvislosti uzavřeno návštěvníkům muzeum,“ připomněla Andrea Křížová.
Zdroj: Město Litoměřice

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
383
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze