Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Kraj Vysočina schválil 17 dotačních programů

Zastupitelstvo Kraje Vysočina dnes schválilo vyhlášení 17 dotačních programů Fondu Vysočiny za 74,5 miliónu korun. Pravidla a další důležité informace pro žadatele budou k dispozici už tento týden na stránkách www.fondvysociny.cz. Rozpočet Kraje Vysočina letos prozatím počítá s nabídkou celkem 27 dotačních programů s celkovou alokací 200 miliónů korun.

Více informací ZDE

 

Petici Otevřete hranice sanitkám!, kterou již podepsalo více než 4000 lidí, adresovali občané okresu Chebu v lednu letošního roku Ministerstvu zdravotnictví ČR. Požadují, aby Ministerstvo zdravotnictví ČR a Vláda České republiky podali formální žádost o pomoc adresovanou Svobodnému státu Bavorsko a Svobodnému státu Sasko. Obě německé země po dohodě s vedením Karlovarského kraje nabízí pomoc s hospitalizací českých pacientů v bavorských a saských nemocnicích vzhledem k tomu, že v chebské nemocnici začíná kolabovat intenzivní péče o pacienty. V této souvislosti upozorňuje primář interního oddělení nemocnice v Chebu MUDr. Stanislav Adamec, že může docházet k protiprávní selekci pacientů. Personál řady nemocničních oddělení je dlouhodobě vyčerpaný, řada lékařů je na hraně svých sil a bez jakékoliv blízké vize na stabilizaci celé situace. Nezbytnou podmínkou k realizaci přeshraničního příjmu pacientů je ale formální krok v podobě oficiální žádosti české vlády německé straně. To však ministerstvo zdravotnictví odmítá s tím, že se vše zvládne řešit v rámci českých nemocnic.

Petici Otevřete hranice sanitkám! kromě zdravotníků podpořili starostové několika měst a obcí Karlovarského kraje, místní podnikatelé, církevní představitelé, umělci, sportovci, studenti, se připojuje i řada osobností z pražské kulturní a sportovní scény. Mnozí z Karlovarska pochází, s krajem je spojena jejich profesní kariéra nebo podnikání a není jim jedno, s jakými potížemi se potýká.

Z herců, kteří divadelní kariéru začali právě v Západočeském divadle v Chebu, podpořil petici „Otevřete hranice sanitkám!“ herecký klan Krobotů – režisér Miroslav Krobot, herečka Hana Doulová Krobotová i jejich dcera herečka Lenka Krobotová, dále principálka Divadla matky Vackové herečka a loutkoherečka Daniela Vacková, která se mnoho let účastní projektu Loutky v nemocnici, nebo herečka Valérie Zawadská. „V Chebu jsem žila čtyři roky, ale zážitků a vzpomínek z té doby mám jako za čtyřicet let, a přátele mi v Chebu zůstali dodnes. Vím, že příhraniční spolupráce tady není formální a nechápu, proč nevyužít nabídku z německé strany, která přišla i přes to, že situace v Německu rovněž není jednoduchá,“ říká známá dabérka.

Ze sportovců se k petici připojili například chebský rodák Daniel Škvor, mistr světa v K1 a bojovník MMA v populárním Oktagonu, fotbalista František Veselý mladší, bývalý hráč Slávie, RH Cheb a juniorský reprezentant ČR, nebo trenér Dušan Uhrin starší, který v prvoligové chebské fotbalové historii zanechal snad nejvýraznější stopu.

Jeden z iniciátorů petice, chebský advokát Libor Dušek, za podporu všem výše uvedeným osobnostem děkuje. „Situace v Chebu je neustále velmi vážná. Navíc je mnoho občanů aktuálně pobouřeno nepravdivými informacemi o nemocnici a možnostech přeshraniční spolupráce, které médiím sděloval náměstek ministra zdravotnictví. Tato podpora je tak pro nás o to větší povzbuzení,“ vysvětluje Dušek.

Více informací ZDE

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze