Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Kraj Vysočina schválil 17 dotačních programů

  Zastupitelstvo Kraje Vysočina dnes schválilo vyhlášení 17 dotačních programů Fondu Vysočiny za 74,5 miliónu korun. Pravidla a další důležité informace pro žadatele budou k dispozici už tento týden na stránkách www.fondvysociny.cz. Rozpočet Kraje Vysočina letos prozatím počítá s nabídkou celkem 27 dotačních programů s celkovou alokací 200 miliónů korun.

  Více informací ZDE

   

  Petici Otevřete hranice sanitkám!, kterou již podepsalo více než 4000 lidí, adresovali občané okresu Chebu v lednu letošního roku Ministerstvu zdravotnictví ČR. Požadují, aby Ministerstvo zdravotnictví ČR a Vláda České republiky podali formální žádost o pomoc adresovanou Svobodnému státu Bavorsko a Svobodnému státu Sasko. Obě německé země po dohodě s vedením Karlovarského kraje nabízí pomoc s hospitalizací českých pacientů v bavorských a saských nemocnicích vzhledem k tomu, že v chebské nemocnici začíná kolabovat intenzivní péče o pacienty. V této souvislosti upozorňuje primář interního oddělení nemocnice v Chebu MUDr. Stanislav Adamec, že může docházet k protiprávní selekci pacientů. Personál řady nemocničních oddělení je dlouhodobě vyčerpaný, řada lékařů je na hraně svých sil a bez jakékoliv blízké vize na stabilizaci celé situace. Nezbytnou podmínkou k realizaci přeshraničního příjmu pacientů je ale formální krok v podobě oficiální žádosti české vlády německé straně. To však ministerstvo zdravotnictví odmítá s tím, že se vše zvládne řešit v rámci českých nemocnic.

  Petici Otevřete hranice sanitkám! kromě zdravotníků podpořili starostové několika měst a obcí Karlovarského kraje, místní podnikatelé, církevní představitelé, umělci, sportovci, studenti, se připojuje i řada osobností z pražské kulturní a sportovní scény. Mnozí z Karlovarska pochází, s krajem je spojena jejich profesní kariéra nebo podnikání a není jim jedno, s jakými potížemi se potýká.

  Z herců, kteří divadelní kariéru začali právě v Západočeském divadle v Chebu, podpořil petici „Otevřete hranice sanitkám!“ herecký klan Krobotů – režisér Miroslav Krobot, herečka Hana Doulová Krobotová i jejich dcera herečka Lenka Krobotová, dále principálka Divadla matky Vackové herečka a loutkoherečka Daniela Vacková, která se mnoho let účastní projektu Loutky v nemocnici, nebo herečka Valérie Zawadská. „V Chebu jsem žila čtyři roky, ale zážitků a vzpomínek z té doby mám jako za čtyřicet let, a přátele mi v Chebu zůstali dodnes. Vím, že příhraniční spolupráce tady není formální a nechápu, proč nevyužít nabídku z německé strany, která přišla i přes to, že situace v Německu rovněž není jednoduchá,“ říká známá dabérka.

  Ze sportovců se k petici připojili například chebský rodák Daniel Škvor, mistr světa v K1 a bojovník MMA v populárním Oktagonu, fotbalista František Veselý mladší, bývalý hráč Slávie, RH Cheb a juniorský reprezentant ČR, nebo trenér Dušan Uhrin starší, který v prvoligové chebské fotbalové historii zanechal snad nejvýraznější stopu.

  Jeden z iniciátorů petice, chebský advokát Libor Dušek, za podporu všem výše uvedeným osobnostem děkuje. „Situace v Chebu je neustále velmi vážná. Navíc je mnoho občanů aktuálně pobouřeno nepravdivými informacemi o nemocnici a možnostech přeshraniční spolupráce, které médiím sděloval náměstek ministra zdravotnictví. Tato podpora je tak pro nás o to větší povzbuzení,“ vysvětluje Dušek.

  Více informací ZDE

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze