Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŽivotní prostředí

Nová zelená úsporám se otevře dalším přihláškám

Příjem žádostí o dotace v programu Nová zelená úsporám nekončí. Zájemci o dotaci budou moci podat žádost přes webové stránky zadosti-nzu.sfzp.cz až do půlnoci 11. října 2021. Hned následující den, v úterý 12. října, se v 10 hodin rozeběhne příjem žádostí v nové etapě podle nových podmínek v elektronickém systému AIS SFŽP ČR. Peněz je připraveno dost a žádosti bude možné podávat kontinuálně, proto se majitelé domů nemusí obávat, že žádost nestihnou podat včas.

  • Příjem žádostí do 11. října 2021 (24:00)
  • Příjem žádostí od 12. října 2021 (10:00)

Nová etapa programu Nová zelená úsporám nabídne v prvních letech 11 miliard korun z Národního plánu obnovy a přinese řadu novinek. Vedle rozšířené nabídky podporovaných opatření (Dešťovka, dobíjení pro elektromobily, ohřev vody …) to budou například vyšší jednotkové dotace či podpora majitelů rekreačních domů, kteří dříve na dotaci nedosáhli.

Nově program přinese finančně zajímavé dotační bonusy, a to při kombinaci více opatření, při využití dotace na zateplení současně s kotlíkovou dotací či za environmentálně šetrné řešení projektu. Od 12. října si budou moci požádat o dotaci ti majitelé a stavebníci rodinných a bytových domů, jejichž projekt splňuje nové podmínky programu a kteří svůj projekt zrealizovali po 1. lednu 2021.

Zdroj: SFŽP

Nejčtenější kategorie
Chytré město
439
Energetika
496
IT
364
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Starostovy starosti
Image