Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŽivotní prostředí

Obce vyčerpaly dotace na domovní čistírny, další výzva se chystá

Na maximum využili žadatelé dotace na domovní čistírny odpadních vod (DČOV). Příjem žádostí byl ukončen z důvodu vyčerpání alokace. Výzva číslo 12/2019 Národního programu Životní prostředí nabídla obcím 200 milionů korun na soustavy domovních čistíren odpadních vod. Ty se vyplatí budovat tam, kde nedává ekonomicky či technicky smysl stavět klasickou kanalizaci a velké čistírny odpadních vod.
Možnosti získat peníze využilo 35 žadatelů, na své projekty dohromady požadují dotaci 201 milionů korun. Byla to již třetí výzva na soustavy domovních čistíren. V předchozích dvou uspělo se žádostmi 63 projektů, které si mezi sebou rozdělily více než 270 milionů korun. Soustava DČOV například funguje v beskydské Dolní Lomné, kde vodu čistí hned 134 DČOV, a je to jeden z největších projektů svého druhu. Soustavu provozují ve Starkoči, kde využili dotační výzvy dvakrát za sebou, nejdříve udělali jednačtyřicet čistíren, následně přidali dalších devatenáct. Velká propojená síť DČOV filtruje vodu i v obci Rybí v Moravskoslezském kraji. „Obce si peníze rozebraly před termínem, což potvrzuje setrvalý velký zájem, který jsme registrovali i v předchozích výzvách. Ještě letos vypíšeme novou dotační výzvu, kde budou mít šanci získat podporu další samosprávy,“ říká ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman.
Zdroj: Portál SFŽP

Nejčtenější kategorie
Chytré město
425
Energetika
485
IT
345
Dotace a Finance
1327
Odpady
243

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze