Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceChytré městoDotace a FinanceMěsto pro byznys

  Plzeň nezapře podnikatelské kvality. Je krajským vítězem Města pro byznys

  Podnikatelské prostředí je v rámci Plzeňského kraje nejvýhodnější přímo v krajském městě. Vyplývá to ze srovnávacích výzkumu Město pro byznys, který z hlediska dat připravuje analytická agentura Datank. Na druhé příčce se na západě Čech umístily Rokycany, a to zejména díky přístupu místní radnice, bronz berou Nýřany.

  Plzeň láká skvělými podmínkami pro podnikání

  V krajském městě je v rámci regionu velmi vysoký počet ekonomických subjektů v přepočtu na obyvatele, počet právnických osob je zde dokonce čtvrtý nejvyšší v celé České republice. V rámci Plzeňského kraje je zde nejvyšší počet dokončených bytů v přepočtu na 1000 obyvatel. Plzeň podnikatelsky samozřejmě čerpá z výborné dopravní dostupnosti. Rozvíjí se elektromobilita, pokud jde o počet dobíjecích stanic pro elektromobily, je Plzeň v TOP 10 celorepublikově. Z přístupu veřejné správy lze vyzdvihnout v kraji vůbec nejvyšší počet úředních hodin, během nichž si podnikatelé, ale nejen oni, mohou vyřídit vše potřebné a také kvalitní webové stránky z pohledu podnikatelů, kteří na nich v přehledné formě naleznou vše podstatné, co potřebují pro komunikaci s veřejnou správou. Radnice vynakládá dostatečné finanční prostředky do kultury a veřejné dopravy.

  „Plzeň je průmyslové město, které má velkou tradici a historii ve strojírenském průmyslu, a to samozřejmě klade velké cíle, ale i požadavky. Jsem rád, že se město dlouhodobě rozvíjí zejména ve vztahu k bytové výstavbě, protože město tvoří lidé a bez lidí není ani byznys, to znamená podnikatelské prostředí. My se snažíme vytvářet co nejlepší podmínky pro podnikatele, ale zároveň se jim co nejméně plést do cesty, aby mohli naplňovat své podnikatelské cíle a nebyli zavaleni byrokracií. Tato kombinace přináší úspěchy a jsem moc rád, že Plzeň za to byla oceněna,“ říká primátor Plzně Pavel Šindelář (na foto vlevo, radní města Plzeň Vlastimil Gola vpravo).

  Rokycany uspěly v testu elektronické komunikace

  Rokycany skončily v rámci Plzeňského kraje nejlépe v mystery testování, které prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů ověřuje rychlost a obsahovou kvalitu odpovědí živnostenských úřadů. Rokycany mají rovněž velmi vysoký podíl firem s více než 250 zaměstnanci v přepočtu na celkový počet ekonomických subjektů. Radnice se může pochlubit nulovými náklady na dluhovou službu a vysokou likviditou. V rámci kraje nadprůměrný má také podíl kapitálových výdajů na celkových výdajích. Bronzové Nýřany zaznamenávají v Plzeňském kraji nejvyšší nárůst počtu obyvatel, stejně jako nejvyšší meziroční změnu počtu ekonomických subjektů. Index stáří, tedy poměr lidí s věkem nad 65 let ku lidem do 14 let věku, je v kraji nejnižší, což je dobrým příslibem rozvoje podnikání i do budoucnosti. Radnice drží daň z nemovitosti na velmi nízké úrovni, při krajském srovnání věnuje dostatečné finance na sport a vzdělávání.

  Celkové pořadí

  1. Plzeň
  2. Rokycany
  3. Nýřany
  4. Přeštice
  5. Blovice
  6. Tachov
  7. Klatovy
  8. Horažďovice
  9. Horšovský Týn
  10. Stříbro
  11. Domažlice
  12. Kralovice
  13. Stod
  14. Nepomuk
  15. Sušice

   

  ***

  Srovnávací výzkum Město pro byznys již patnáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskusi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR. Pořadí se vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem Stavební skupina EUROVIA CS a Svaz měst a obcí ČR. Měsíčník PRO města a obce je mediálním partnerem výzkumu Město pro byznys.

  Zdroj a foto: Město pro byznys

  Všechny články ze sekce Město pro byznys

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze