Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceKomunikace s občanyMěsto pro byznysMístní rozvoj

Poradenství SFPI míří do regionů

Zdarma vám pomůžeme s projektem nájemního bydlení

Lámete si hlavu s tím, jak ufinancovat projekt v oblasti dostupného bydlení, řešíte právní otázky, s nimiž si nevíte rady, nebo potřebujete poradit například s environmentálními výzvami? V tom případě není nic snazšího než se obrátit na poradenské služby nově zřízených Regionálních center, která vám zdarma pomohou z obtíží. Po celé České republice jich Státní fond podpory investic pro starosty, starostky či zástupce obcí otevřel hned osm.

Potřebujete připravit či dokončit strategický plán projektu a chybí vám expertíza? Nevíte, jak projekt správně uchopit nebo jak jednotlivé investiční akce rozfázovat? Hledáte pro něj nejvhodnější způsob financování? Chcete, aby zapadl do struktury obce, nebo musíte v již rozjeté akci udělat dodatečné úpravy? Řešíte změnu územního plánu a musíte změnit funkční využití území obce? S tím vším vám pomohou odborníci našich regionálních center, kteří jsou navíc úzce propojeni s externími experty, aby vám poskytli tu nejlepší radu.

Proč využít naše služby?

Nabízíme totiž komplexní podporu, cenná doporučení a praktické návody. Centra SFPI spolupracují s širokou sítí externích specialistů, díky čemuž vám můžeme nabídnout aktuální a efektivní řešení. „Státní fond podpory investic nabízí od dubna díky financím z Národního plánu obnovy osm regionálních center pokrývajících všechny kraje. Tato centra jsou proaktivními kontaktními místy, v nichž poskytneme starostům poradenské služby nejen ohledně finančních produktů SFPI. Jejich pracovníci mají předchozí zkušenosti s regionálním rozvojem a veřejnou výstavbou ve svých regionech, proto budou také aktivně kontaktovat a objíždět jednotlivé obce, aby obě strany plně využily svůj potenciál,“ říká ředitel SFPI Daniel Ryšávka s tím, že Regionální centra fungují ve spolupráci s regionálními rozvojovými agenturami v jednotlivých krajích.

Síť poradenských center SDPI

Otevřeny budou v pracovní dny v běžnou pracovní dobu, doporučujeme však předchozí telefonické nebo e-mailové sjednání schůzky tak, aby měl daný pracovník volnou kapacitu. Prioritou ovšem bude setkávání se se starosty přímo v jejich obcích.

 Jak začít? Co si vzít na první schůzku?

K první schůzce s pracovníkem regionálního centra doporučujeme mít připraven záměr nebo projekt. Z předběžných šetření víme, že řada obcí má již téměř vypracované projekty, neví si však rady s jejich financováním. SFPI jim v tomto roce jeden ze zdrojů financování nabídne. V druhé polovině letošního roku totiž vypíše první výzvu v novém programu Dostupné bydlení.

„Pracovníci regionálních center ale samozřejmě pomohou i starostovi, který nemá projekt připravený tzv. v mašličkách. Jednak mu pomohou identifikovat možný záměr, prověřit předběžnou ekonomickou proveditelnost a nastavit plán doporučených následných kroků,“ doplňuje ředitel regionálních center Filip Endal. A jak naše pracovníky kontaktovat? „Starosta má aktuálně dvě možnosti. Svůj dotaz může již nyní zadat na stránkách SFPI, v rámci poptávkového formuláře Koordinačního a kompetenčního centra a být přímo propojen s expertem. Je možné si také vyžádat schůzku s pracovníkem regionálního centra SFPI a probrat s ním své záměry, což je preferovaná varianta,“ dodává Endal.

Cílem sekce poradenství SFPI je tedy poskytnout starostům či zástupcům obcí nejen dostatečné vysoce expertní znalosti a kapacity, ale také zpřístupnit existující i připravované finanční produkty, zejména z Národního plánu obnovy. Jde například o program Dostupné bydlení, kde bude k dispozici 2,6 mld. Kč ze státního rozpočtu na dotace a 4,6 mld. Kč z Národního plánu obnovy na zvýhodněné úvěry. Regionální centra jsou součástí projektu „Bydlení pro život“ realizovaného Ministerstvem pro místní rozvoj.

Jiří Landa

SFPI

Region Adresa Klíčová osoba
RC1 Moravskoslezský Na Jízdárně 7, Ostrava Dvořák Dalibor dvorak.dalibor@sfpi.cz
RC2 Středočeský kraj Vinohradská 2828, Praha 3 Endal Filip endal.filip@sfpi.cz
RC3 Ústecký + Karlovarský Závodní 278, Karlovy Vary Hartych Marek hartych.marek@sfpi.cz
Velká Hradební 2800, Ústí nad Labem
RC4 Královehradecký + Liberecký Velké náměstí 166/1, Hradec Králové Sklenářová Jana sklenarova.jana@sfpi.cz
U Jezu 525/4, Liberec
RC5 Pardubický + Vysočina náměstí Republiky 12, Pardubice Feltl Lukáš feltl.lukas@sfpi.cz
Čajkovského 593/7, Jihlava
RC6 Jihočeský + Plzeňský kraj Kněžskodvorská 879/33A, České Budějovice Cílek Tomáš cilek.tomas@sfpi.cz
Riegrova 206/1, Plzeň 3
RC7 Zlínský + Jihomoravský kraj třída Tomáše Bati 5146, Zlín Jurčeka Tomáš jurceka.tomas@sfpi.cz
Výstaviště 405, Brno-střed-Pisárky
RC8 Olomoucký kraj Palackého 1, Přerov Kučera Martin kucera.martin@sfpi.cz

 

 

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze