Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceEnergetika

  Ústí nad Labem může z fondů EU získat v příštích pěti letech až půl miliardy

  Ústí nad Labem může v příštích pěti letech získat na několik projektů zhruba půl miliardy korun z fondů Evropské unie v programu Integrované územní investice (ITI). Zastupitelé dnes jednomyslně schválili tzv. akční plán, který je podmínkou pro čerpání financí. Město mimo jiné uspělo s projektem na zvýšení bezpečnosti v ulici Sociální péče, příspěvek pokryje více než 90 milionů korun.

  Nejnákladnějším projektem je depozitář muzea, který by měl stát zhruba 150 milionů korun. Muzeum skončilo se svým projektem v pozici tzv. hraničního projektu, a příspěvek tak činí asi 56 milionů korun namísto zhruba 93 milionů. Nový depozitář muzea by měl do roku 2024 vzniknout z bývalé trafostanice v ulici U Lanovky. Měl by sloužit k uchovávání sbírkových předmětů a měly by v něm být také laboratoře, konzervátorské dílny nebo prostor pro promítání. Veřejnost bude moci nahlédnout na specializovaných pracoviště, kde se seznámí s prací muzejníků.

  Depozitář by měl být maximálně energeticky soběstačný a jeho provoz by měl mít minimální dopady na životní prostředí. Počítá se s využitím zelených střech, tepelných čerpadel, recyklovatelných materiálů a podobně.

  Město uspělo také s modernizací několika učeben na základních školách či s revitalizací Mánesových sadů. Dopravní podnik města Ústí nad Labem uspěl mimo jiné s projektem na nákup 33 parciálních trolejbusů.

  Foto: pxHere
  Zdroj: Euroskop

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze