Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŽivotní prostředí

V meandrech Ploučnice vzniknou desítky nových tůní

Po několika úspěšných projektech v minulosti plánuje do budoucna Liberecký kraj další cesty, jak zlepšit podmínky pro život vzácných žab kuněk ohnivých i dalších obojživelníků na Českolipsku. Této aktivitě se kraj dlouhodobě a systematicky věnuje už pátým rokem. Bagry a křovinořezy se nyní přestěhují do oblasti Mnišských rybníků zvané Na Bídě, která se nalézá v nivě Ploučnice mezi Českou Lípou a Stružnicí. Stále se měnící koryto řeky Ploučnice tu odjakživa vytvářelo mokřady a různé vodní plochy, což je dobré zázemí pro obojživelníky.
„Největší z tamních tůní, která už je tak mělká, že před třemi lety úplně vyschla, nyní částečně obnovíme na ploše zhruba tři a půl tisíce čtverečních metrů. Podobnou rozlohu pak bude mít dalších víc než sedm desítek tůní, které nově vybudujeme. Stejně jako na jiných místech, i Na Bídě bude okolí tůní prosvětleno a plochy s tůněmi koseny. S monitorováním výskytu kuněk jsme již začali a staveniště zhotoviteli předáme koncem června. Poté, co vyhnízdí ptáci, se v polovině srpna bude moci začít,“ uvedl Václav Židek, krajský radní pro resort životního prostředí a zemědělství. I s touto největší akcí zaměřenou na obojživelníky Libereckému kraji významně pomohou peníze z Operačního programu Životní prostředí v očekávané výši 3.363.713 korun.
Zdroj: Liberecký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze