Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceŽivotní prostředí

  V meandrech Ploučnice vzniknou desítky nových tůní

  Po několika úspěšných projektech v minulosti plánuje do budoucna Liberecký kraj další cesty, jak zlepšit podmínky pro život vzácných žab kuněk ohnivých i dalších obojživelníků na Českolipsku. Této aktivitě se kraj dlouhodobě a systematicky věnuje už pátým rokem. Bagry a křovinořezy se nyní přestěhují do oblasti Mnišských rybníků zvané Na Bídě, která se nalézá v nivě Ploučnice mezi Českou Lípou a Stružnicí. Stále se měnící koryto řeky Ploučnice tu odjakživa vytvářelo mokřady a různé vodní plochy, což je dobré zázemí pro obojživelníky.
  „Největší z tamních tůní, která už je tak mělká, že před třemi lety úplně vyschla, nyní částečně obnovíme na ploše zhruba tři a půl tisíce čtverečních metrů. Podobnou rozlohu pak bude mít dalších víc než sedm desítek tůní, které nově vybudujeme. Stejně jako na jiných místech, i Na Bídě bude okolí tůní prosvětleno a plochy s tůněmi koseny. S monitorováním výskytu kuněk jsme již začali a staveniště zhotoviteli předáme koncem června. Poté, co vyhnízdí ptáci, se v polovině srpna bude moci začít,“ uvedl Václav Židek, krajský radní pro resort životního prostředí a zemědělství. I s touto největší akcí zaměřenou na obojživelníky Libereckému kraji významně pomohou peníze z Operačního programu Životní prostředí v očekávané výši 3.363.713 korun.
  Zdroj: Liberecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze