Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceIT

  Jarní seminář STMOÚ ČR přilákal stovky hostů

  Ve dnech 22. až 24. května proběhla v Praze členská schůze a jarní celostátní odborný seminář Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR (STMOÚ ČR), jehož se zúčastnilo 226 tajemníků z celé republiky a desítky dalších hostů z MMR, MPSV a další resortů a institucí. Zahraničí reprezentovala partnerská asociace ze Slovenska APÚMS SR a celosvětová asociace ICMA. V místě konání v hotelu OREA Hotel Pyramida se prezentovala řada vystavovatelů, zejména z oblasti IT.

  Seminář zahájil předseda sdružení Jan Holický, který pozdravil zástupce ministerstev a dalších institucí a také partnerského Svazu měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR. Tematicky se akce zaměřila na řadu aktuálních problémů, včetně nového stavebního zákona a digitalizace, ale i legislativy a vzdělávání.

  U vstupního vzdělávání členů samospráv zvažuje resort jeho rozšíření a závěrečný test v elektronické podobě. Vzhledem k chystanému tsunami zřizování datových schránek od 1. 1. 2023 zajistí MV ČR informační kampaň. Revizí by také měly projít agendy, podle nichž obce fungují. Jde mj. o zvýšení kompetencí obcí v krizových situacích. Jak uvedli zástupci rezortů, výrazně se má posílit digitalizace, tlak je na snížení zátěže úředníků, a to i kvůli menšímu zájmu mladých lidí o tuto práci. Průměrný věk úředníků se blíží 45 letům. A v souvislosti s komunálními volbami vznikne informační systém, který zajistí MV ČR.

  Další informace, včetně výroční zprávy STMOÚ ČR, najdete ZDE

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1181
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze