Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceIT

Jarní seminář STMOÚ ČR přilákal stovky hostů

Ve dnech 22. až 24. května proběhla v Praze členská schůze a jarní celostátní odborný seminář Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR (STMOÚ ČR), jehož se zúčastnilo 226 tajemníků z celé republiky a desítky dalších hostů z MMR, MPSV a další resortů a institucí. Zahraničí reprezentovala partnerská asociace ze Slovenska APÚMS SR a celosvětová asociace ICMA. V místě konání v hotelu OREA Hotel Pyramida se prezentovala řada vystavovatelů, zejména z oblasti IT.

Seminář zahájil předseda sdružení Jan Holický, který pozdravil zástupce ministerstev a dalších institucí a také partnerského Svazu měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR. Tematicky se akce zaměřila na řadu aktuálních problémů, včetně nového stavebního zákona a digitalizace, ale i legislativy a vzdělávání.

U vstupního vzdělávání členů samospráv zvažuje resort jeho rozšíření a závěrečný test v elektronické podobě. Vzhledem k chystanému tsunami zřizování datových schránek od 1. 1. 2023 zajistí MV ČR informační kampaň. Revizí by také měly projít agendy, podle nichž obce fungují. Jde mj. o zvýšení kompetencí obcí v krizových situacích. Jak uvedli zástupci rezortů, výrazně se má posílit digitalizace, tlak je na snížení zátěže úředníků, a to i kvůli menšímu zájmu mladých lidí o tuto práci. Průměrný věk úředníků se blíží 45 letům. A v souvislosti s komunálními volbami vznikne informační systém, který zajistí MV ČR.

Další informace, včetně výroční zprávy STMOÚ ČR, najdete ZDE

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze