Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceIT

  Jihočeský kraj zná vítěze krajského kola Zlatého

  24. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí má za sebou své jihočeské kolo. Mezi městy zvítězil Tábor, za obce si zlato odnáší Dolní Bukovsko. Ceny předala vítězům náměstkyně jihočeského hejtmana pro IT a e-government Lucie Kozlová: „Letošní ročník ukázal, jak malé rozdíly mezi weby měst a obcí jsou. Svědčí o tom sdílená druhá a třetí místa v obou kategoriích. Je dobré vědět, že kvalita a inovativnost webových prezentací jdou hodně dopředu. Gratuluji vítězům a přeji jim hodně štěstí v celostátním kole.“

  Do Zlatého erbu se přihlásilo jedenáct jihočeských měst a osm obcí. Jsou mezi nimi ostřílení matadoři této soutěže, ale i zcela noví účastníci. „Zhruba polovina měst a obcí již má se Zlatým erbem své zkušenosti z minulých let. Hlásí se především proto, aby si ověřili, jestli práce na jejich webových prezentacích postupují správným směrem. Druhou polovinu tvoří města a obce, které jsou v soutěži poprvé. Ty dostaly od poroty zdarma analýzu, zda jejich weby odpovídají všem požadavkům, popřípadě návrhy na zlepšení,“ komentovala jihočeskou účast náměstkyně Kozlová a pochvalovala si zvyšující se úroveň webových prezentací: „Na internetových stránkách našich měst a obcí najdete velkou spoustu zajímavých aplikací, které lidem pomáhají komunikovat s úřady online. To je v dnešní době velice důležité. Jsou to portály občana, platby různých poplatků, objednání na úřad včetně zajištění parkování nebo hlášení závad. Senioři mají často k dispozici zjednodušenou verzi webu, kde se dokáží snadněji orientovat. Velmi se mi líbí aplikace, které o obci či městu hodně napoví: interaktivní mapy, krásně zpracované kroniky, procházky po historických objektech, webové kamery, turistické prezentace.

  Pro letošní ročník se pořadatelé rozhodli výrazně inovovat a zjednodušit hodnotící kritéria v krajských kolech s důrazem na informační hodnotu pro občany i návštěvníky měst a obcí. Zlatý erb tak získal přídomek „ročník služeb“. K inovaci vedla široká diskuse jak s hodnotiteli, tak se samotnými účastníky soutěže. Novinkou také je, že oproti minulým ročníkům se v jižních Čechách udělovala ocenění pouze městům a obcím. Ceny za Smart city, elektronickou službu a turistickou prezentaci budou udělovány až v celostátním kole. To proběhne v rámci galavečera na konferenci ISSS 16. května 2022 v Hradci Králové. 

  Foto: Jihočeský kraj
  Zdroj: Jihočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  440
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze