Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceIT

Jihočeský kraj zná vítěze krajského kola Zlatého

24. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí má za sebou své jihočeské kolo. Mezi městy zvítězil Tábor, za obce si zlato odnáší Dolní Bukovsko. Ceny předala vítězům náměstkyně jihočeského hejtmana pro IT a e-government Lucie Kozlová: „Letošní ročník ukázal, jak malé rozdíly mezi weby měst a obcí jsou. Svědčí o tom sdílená druhá a třetí místa v obou kategoriích. Je dobré vědět, že kvalita a inovativnost webových prezentací jdou hodně dopředu. Gratuluji vítězům a přeji jim hodně štěstí v celostátním kole.“

Do Zlatého erbu se přihlásilo jedenáct jihočeských měst a osm obcí. Jsou mezi nimi ostřílení matadoři této soutěže, ale i zcela noví účastníci. „Zhruba polovina měst a obcí již má se Zlatým erbem své zkušenosti z minulých let. Hlásí se především proto, aby si ověřili, jestli práce na jejich webových prezentacích postupují správným směrem. Druhou polovinu tvoří města a obce, které jsou v soutěži poprvé. Ty dostaly od poroty zdarma analýzu, zda jejich weby odpovídají všem požadavkům, popřípadě návrhy na zlepšení,“ komentovala jihočeskou účast náměstkyně Kozlová a pochvalovala si zvyšující se úroveň webových prezentací: „Na internetových stránkách našich měst a obcí najdete velkou spoustu zajímavých aplikací, které lidem pomáhají komunikovat s úřady online. To je v dnešní době velice důležité. Jsou to portály občana, platby různých poplatků, objednání na úřad včetně zajištění parkování nebo hlášení závad. Senioři mají často k dispozici zjednodušenou verzi webu, kde se dokáží snadněji orientovat. Velmi se mi líbí aplikace, které o obci či městu hodně napoví: interaktivní mapy, krásně zpracované kroniky, procházky po historických objektech, webové kamery, turistické prezentace.

Pro letošní ročník se pořadatelé rozhodli výrazně inovovat a zjednodušit hodnotící kritéria v krajských kolech s důrazem na informační hodnotu pro občany i návštěvníky měst a obcí. Zlatý erb tak získal přídomek „ročník služeb“. K inovaci vedla široká diskuse jak s hodnotiteli, tak se samotnými účastníky soutěže. Novinkou také je, že oproti minulým ročníkům se v jižních Čechách udělovala ocenění pouze městům a obcím. Ceny za Smart city, elektronickou službu a turistickou prezentaci budou udělovány až v celostátním kole. To proběhne v rámci galavečera na konferenci ISSS 16. května 2022 v Hradci Králové. 

Foto: Jihočeský kraj
Zdroj: Jihočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
516
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
252

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze