Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceIT

  Soutěž Středočeského kraje upozorňuje žáky na rizika internetu

  Bezmála 3 000 žáků a studentů ze středních Čech se zúčastnilo letošního ročníku soutěže Kraje pro bezpečný internet. Jejím cílem je upozornit na rizika, která v kyberprostoru uživatelům internetu hrozí, a současně informovat o možnostech prevence a pomoci. Na Krajském úřadu Středočeského kraje se dnes předávaly ceny vítězům.

  Od 20. září loňského roku do 28. února letošního roku se mohli žáci a studenti základních a středních škol ve Středočeském kraji zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet. Projekt je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR, Národního centra kybernetické bezpečnosti a úzce spolupracuje s Policií ČR.

  „Pro děti a mládež je svět internetu naprosto nezbytným prostředím pro každodenní život. Občas se jim dokonce prolíná se světem reálným a někdy hranice mezi oběma světy mizí. Právě proto je tak důležité s dětmi o rizicích a nástrahách internetu mluvit. Zákazy nepomohou, mnohem účinnější je poskytnout dostatek informací, případně pomocnou ruku. A oboje nabízí projekt Kraje pro bezpečný internet. Středočeský kraj se prevenci patologických jevů věnuje dlouhodobě nejen ve vazbě na kybernetickou bezpečnost, ale i třeba formou podpory projektů na primární prevenci. Děkuji všem účastníkům soutěže, kteří se zapojili, a blahopřeji vítězům,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková (STAN).

  Díky znalostním kvízům v soutěži Kraje pro bezpečný internet se k dětem a mládeži dostávají zásadní informace, které souvisejí s kyberšikanou, se zabezpečením mobilních telefonů, se sociálními sítěmi, dezinformacemi a podobně. „V rámci projektu byly kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty připraveny také lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, ale i pro sociální pracovníky a policisty. Vznikly také videospoty určené rodičům, seniorům a mládeži. Na tyto vzdělávací materiály, které je mimo jiné možné využít k samostudiu či ve výuce, navazoval soutěžní znalostní kvíz,“ vysvětlil krajský radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN).

  Po správném zodpovězení dvaceti otázek v kvízu byli soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Žáci a studenti si také mohli po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který byl určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti.

  Středočeský kraj současně vyhlásil soutěž škol. Škola s nejlepším výsledkem získá 30 000 korun, za druhé místo věnuje kraj škole 20 000 korun a za třetí místo 10 000 korun. Hodnotícím kritériem podle pravidel soutěže základních a středních škol ve Středočeském kraji pro rok 2021 byl koeficient, který vznikl jako výsledek podílu počtu žáků školy zapojených do online kvízu a celkového počtu žáků školy. Finanční prostředky jsou určeny na pořízení vybavení (hardware i software) souvisejícího se zajištěním či zvýšením bezpečnosti žáků při jejich práci ve škole v prostředí internetu.

  Slavnostního předávání cen se dnes zúčastnili i ředitel krajského ředitelství Policie ČR Václav Kučera a zástupci společností Microsoft a GORDIC, které jsou partnery soutěže.

  Foto: Středočeský kraj
  Zdroj: Středočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze