Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Město pro byznys

Litoměřice zřejmě v polovině roku kompletně převezmou Zahradu Čech

Zřejmě v polovině letošního roku by měla pod město Litoměřice přejít celá společnost Zahrada Čech. Ta provozuje od roku 2012 stejnojmenné výstaviště a město v ní dosud drží poloviční podíl. Kvůli finančním problémům během pandemie ji teď chce vedení Litoměřic úplně začlenit mezi městská kulturní zařízení.
„Když se podíváme po areálu Zahrady Čech, tak pavilon B vypadá, že co nevidět spadne, a ty ostatní pavilony tu stojí v tom nezměněném stavu, který si pamatuji ještě z doby, kdy jsem byl malý kluk. Sám za sebe, a myslím, že i za své kolegy, mohu potvrdit, že jsme pro to, aby si město tu Zahradu Čech vzalo zpět, protože ten experiment se strategickým partnerem z mého pohledu nevyšel,“ hodnotil dosavadní fungování provozovatele výstaviště opoziční litoměřický zastupitel Tomáš Sarnovský z hnutí ANO. Podle místostarosty Karla Krejzy z ODS je potřeba zachránit značku Zahrada Čech. Polovinu společnosti město vlastní. Tu druhou musí získat od společnosti EXPO CZ.
Plány na převzetí podle jednatele společnosti EXPO CZ Petra Skřivánka urychlila pandemie koronaviru. Cenu za podíl v Zahradě Čech zatím nekomentoval. Druhý podíl v Zahradě Čech chce město získat během léta. Pak se má výstaviště zařadit pod organizaci Městská kulturní zařízení. Tu nově vede dosavadní ředitelka Zahrady Čech Michaela Mokrá, která vidí spojení výstaviště s kulturními zařízeními jako ideální. „V tuto chvíli máme podanou žádost na odpuštění nájmu za druhý kvartál. Ten nájem vychází na 300 tisíc korun bez DPH,“ doplnila ředitelka zahrady Čech a MZK Litoměřice Michaela Mokrá.
O odpuštění nájmu budou zastupitelé Litoměřic jednat 22. dubna.
Zdroj: iRozhlas.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze