Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvoj

Realizace prvního PPP projektu Kraje Vysočina nabírá na obrátkách

V rámci PPP (public private partnership) projektu Kraje Vysočina a soukromého investora společnosti Senecura se v Humpolci buduje jeden z nejmodernějších domovů pro seniory v ČR. Vznikne zde zařízení disponující celkovou kapacitou 204 lůžek. Do nového domova se na přelomu roku budou stěhovat všichni klienti a zaměstnanci stávajícího Domova pro seniory Humpolec.
Na základě koncesní smlouvy uzavřené mezi Krajem Vysočina a společností Senecura se v loňském roce rozeběhla výstavba nového domova pro seniory, který by měl být k dispozici klientům už na konci tohoto roku. Zařízení buduje společnost Senecura na své náklady a následně ho bude po dobu 25 let provozovat. Nově postavený objekt zůstane po celou dobu ve vlastnictví kraje a na provoz domova bude přispívat vyrovnávací platbou.
Během tohoto roku bude výstavba dokončena a na přelomu roku se počítá se stěhováním klientů a zaměstnanců stávajícího Domova pro seniory Humpolec, a to z budov na Máchově i Lužické ulici do nové Senior Rezindence Humpolec. Za tímto účelem Kraj Vysočina zprostředkovává setkání zaměstnanců Domova pro seniory Humpolec a zástupců společnosti Senecura. „Jde nám o hladký průběh stěhování a bezproblémový adaptační proces všech v novém prostředí. Věřím, že společnými silami vše zvládneme a úroveň péče o seniory zase posuneme o krok dále,“ uvedl důvod setkání radní kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Jan Tourek. Tato společná setkání se budou pravidelně konat až do konce roku a zaměstnanci se tak detailně seznámí s postupy a standardy služeb, které společnost Senecura poskytuje ve všech svých zařízeních. „Pro klienty i zaměstnance bude stěhování i adaptační proces náročným obdobím. Jsem však přesvědčen, že si brzy zvyknou a uvítají vysoký standart a kvalitu služeb, který bude nový domov umožňovat,“ dodal radní Tourek.
Zdroj: Kraj Vysočina

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze