Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

EnergetikaMístní rozvojŽivotní prostředí

Úspora energie a kvalitnější osvětlení s LED svítidly

Obec Vernéřovice v Královéhradeckém kraji nedávno vyměnila původní sodíkové výbojky za výrazně energeticky úspornější LED svítidla LEDVANCE STREETLIGHT FLEX. Tato výměna byla součástí rozsáhlé modernizace obce, jejímž cílem bylo nejenom snížit spotřebu energie, ale také zlepšit kvalitu pouličního osvětlení.

Výhody LED svítidel STREETLIGHT FLEX oproti sodíkovým výbojkám:
  • Nižší příkon a úspora energie: Výrazně nižší příkon svítidel šetří elektrickou energii. V případě obce Vernéřovice se jedná o úsporu až 70 %.
  • Minimalizace šíření světelného smogu: Všechna svítidla STREETLIGHT FLEX mají nulovou hodnotu horní účinnosti a světlo distribuují pouze směrem dolů.
  • Delší servisní interval a životnost: Delší životnost prodlužuje servisní interval a snižuje náklady na údržbu. V obci Vernéřovice se jedná o životnost až 50 000 hodin.
  • Vysoký měrný výkon: LED svítidla mají vysoký měrný výkon, což znamená, že produkují více světla při nižším příkonu.
  • Rychlá a snadná montáž: LED svítidla lze montovat na stávající sloupy veřejného osvětlení výměnou za stará výbojková svítidla tzv. kus za kus, a to bez použití nástrojů.
  • Přesné nastavení úhlu svítidla: Integrovaný kloub umožňuje přesné nastavení úhlu svítidla.
  • Výběr ze 3 barev světla: Podle účelu, ke kterému mají svítidla STREETLIGHT FLEX sloužit, lze přizpůsobit barvu světla (silnice a sportoviště – chladnější bílá, obytné zóny – teplejší bílá).
  • Dvě verze s vyzařovacím úhlem 25° nebo 35°: Pro všeobecné osvětlení komunikací se hodí verze 25°. Verze s širším úhlem vyzařování je ideální pro osvětlení větších a širších oblastí.

 Více o pouličním osvětlení se dozvíte zde

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze