Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaMístní rozvoj

Ústecký kraj vyjednal zajištění mezikrajské dopravy ze Šluknovského výběžku

V souvislosti s ukončením provozu soukromého dopravce Quick Bus a.s. se výrazně snížila nabídka spojů z Varnsdorfu do Nového Boru, České Lípy, do Prahy a zpět. Ústecký kraj spolu s Libereckým krajem vyjednal zajištění provozu v této oblasti poté, co rozšíření objednávky schválila na svém posledním jednání tohoto roku Rada Ústeckého kraje.

 „Aktuální stav se čtyřmi páry spojů na lince 400 je po skončení komerční společnosti Quick Bus pro obsluhu této oblasti nedostačující. Proto jsme zahájili jednání s Libereckým krajem a jeho organizátorem veřejné dopravy, abychom co nejdříve zajistili spojení pro cestující na této relaci,“ řekl krajský radní pro oblast dopravy Marek Hrabáč.

Od 1. ledna 2022 tak dojde k posílení linky 400 z Varnsdorfu do Prahy o další čtyři páry spojů ve všední dny, jednalo by se tedy o osm párů ve všední dny a o víkendu o dva páry spojů. „Uvažujeme o navýšení až na deset párů spojů,“ dodal Hrabáč.

Zdroj: ústecký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
439
Energetika
496
IT
364
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze