Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a InfrastrukturaMístní rozvoj

  V Aši byla zahájena rekonstrukce tří komunikací

  Na Stráni, Republikánská a Údolní. To jsou názvy tří ulic, kde byla zahájena celková rekonstrukce místních komunikací. Cena díla činí předpokládaných cca 8 milionů.  Dokončení prací se předpokládá k 31. říjnu letošního roku.
  Republikánská, Údolní a Na Stráni jsou na sebe navazující ulice, nacházejí se v okrajové části města, celková délka opravovaných komunikací je cca 500 metrů. Rekonstrukční práce zahrnují výstavbu nových komunikací (vozovek a chodníků), zpevněných a odstavných ploch a ploch pro umístění kontejnerů na komunální odpad. Dále půjde o úpravu nezpevněných ploch (zeleň apod.), úpravu stávajících uličních vpustí a instalaci nového dopravního značení. Součástí oprav je také kompletní výměna stožárů a kabelů veřejného osvětlení.

  Další investiční akce

  Druhou investiční akcí, směřovanou do silniční sítě, je křižovatka ulic Jiráskova, Okružní, Selbská a Jateční, která také projde celkovou rekonstrukcí. Zde se počítá s částkou 16,9 miliónu korun (cena je bez DPH). Dokončení a předání díla proběhne dle smlouvy k 30. 9. 2021.
  Rekonstrukce této křižovatky je dlouhodobě jednou z priorit. Část nákladů, zhruba ve výši jedné čtvrtiny, pokryje evropská dotace, určená na opravy komunikací. Největším problémem křižovatky, do níž ústí frekventované ulice Okružní a Selbská, které jsou výpadovkou na hraniční přechod Aš – Selb, je její nepřehlednost. Nebezpečná je i pro chodce, zejména pro děti, docházející do nedaleké základní školy.
  V rámci rekonstrukčních prací budou kromě samotných vozovek vybudovány nové a opraveny stávající chodníky, plánuje se přechod pro chodce přes železniční trať, budou zde nová místa pro přecházení. Počítáno je s novým veřejným osvětlením, dvěma novými autobusovými zálivy a dalšími úpravami, které by měly výrazně zlepšit rozhledové poměry a tím i přehlednost křižovatky. Prioritou je přitom zejména zvýšení bezpečnosti chodců, ale také bezpečnější průjezd vozidel místem, kde působí celá řada negativních vlivů.
  Zdroj: www.mestoas.cz
   

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  254
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze