Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaMístní rozvoj

V Liberci začíná první etapa velké opravy průtahu centrem

Řidiče v centru Liberce čeká od pondělí první velké omezení v centru města v Sokolské ulici. První etapa potrvá do listopadu, navážou na ni ale další práce, které potrvají dva roky a omezí i dopravu přes Šaldovo náměstí, jednu z nejrušnějších křižovatek ve městě.
Důvodem rekonstrukce jsou nové inženýrské sítě. „Rekonstrukce je už nutná. Dlouho odkládanou výměnu zastaralého poruchového vodovodu z roku 1954 a popraskané kanalizace provede Severočeská vodárenská společnost (SVS). Následně se přidají plynaři. Město opraví chodníky a povrchy komunikace, včetně přilehlého veřejného osvětlení,“ popsalo město na svém facebookovém profilu důvody opravy. Jde o sdruženou investici ve spolupráci správců inženýrských sítí, a města Liberec. Silnice dlouho patřila Ředitelství silnic a dálnic, došlo ale už k jejímu převedení na Liberecký kraj.
Oprava výrazně omezí také provoz autobusových linek. Linky 13, 24, 26 a 99  budou mezi zastávkami Dopravní hřiště a Šaldovo náměstí vedeny v obou směrech po objízdné trase ulicemi Zhořelecká, Krajinská, Ruprechtická, Budyšínská, Rumjancevova, nám. Dr. E. Beneše (pouze ve směru do centra) a Sokolská. V ulici Krajinská budou pro oba směry zřízeny náhradní zastávky za zastávku U Dvora. Linky nebudou obsluhovat zastávky U Dvora (náhradní v ulici Krajinská), Sokolská (náhradní Nám. Dr. E. Beneše) a Sokolská most (náhradní Sokolská u zdi). Linky 28 a 32 budou mezi zastávkami Dožínková a Šaldovo náměstí vedeny v obou směrech po objízdné trase ulicemi Chrastavská, Valdštejnská, Železná a Sokolská. Linky nebudou obsluhovat zastávky Sokolská (náhradní Nám. Dr. E. Beneše) a Sokolská most (náhradní Sokolská u zdi). Linky na objízdné trase nezastavují. Na linkách budou po dobu uzavírky platit objížďkové jízdní řády. U regionálních linek přeruší v obou směrech obsluhu zastávky Liberec, Sokolská.  Namísto zastávky Sokolská bude pro uvedené linky sloužit náhradní zastávka Malé náměstí (u Křížového kostela), společná s MHD.
Zdroj: Portál Zdopravy.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
513
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze