Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceOsobnosti

  Cenu za Počin roku převzal generální ředitel Hasičského záchranného sboru

  Image

  Starostové a starostky členských obcí Sdružení místních samospráv vybrali během listopadové konferenci v Českém Krumlově vítěze tradiční ankety Počin roku. Tím se stal zásah profesionálních i dobrovolných hasičů při hašení požáru Českého Švýcarska.

  Starostové a starostky členských obcí Sdružení místních samospráv vybrali během listopadové konferenci v Českém Krumlově vítěze tradiční ankety Počin roku. Tím se stal zásah profesionálních i dobrovolných hasičů při hašení požáru Českého Švýcarska. Ocenění, originální vázu, přebral z rukou předsedkyně Sdružení místních samospráv Elišky Olšákové generál Vladimír Vlček, generální ředitel Hasičského záchranného sboru.

  Sdružení místních samospráv ČR již tradičně uděluje cenu za „Počin roku“. V anketě hlasují konkrétní zástupci samospráv a letos v listopadu, na konferenci SMS ČR v Českém Krumlově, zvítězili profesionální i dobrovolní hasiči, kteří zasahovali při hašení požáru v Českém Švýcarsku.

  Ocenění za Sdružení předala v prostorách Generálního ředitelství HZS ČR jeho předsedkyně Eliška Olšáková. „Považuji za symbolické, že letošní ročník ankety našeho Sdružení „Počin roku“ obdrželi právě hasiči. Katastrofa nevídaných rozměrů, která zasáhla západ České republiky, ukázala nesmírnou houževnatost jak profesionálních, tak dobrovolných požárníků.“ shrnula bezprostředně po předání Eliška Olšáková. Generální ředitel Vladimír Vlček navázal: „Je mi velkou ctí převzít toto ocenění, které z mého pohledu reprezentuje zodpovědnou, pečlivou a náročnou práci nejen profesionálních a dobrovolných hasičů, kteří zasahovali v Hřensku, ale všech, kteří denně nasazují své životy po celé České republice, aby ochránili jiné.“

  „Práci a nasazení hasičů vidím i u nás na Zlínsku, kde, ač se zvýšil počet výjezdů a v operativě je menší počet pracovníků, profesionalita jejich počínání zůstala vysoká.“ doplnila konkrétní zkušenost ze Zlínska předsedkyně Olšáková.

  Anketa Počin roku je již řadu let tradiční součástí celostátních konferencí SMS ČR. O vítězi rozhodují samotní starostové, kteří o Počinu roku hlasují. V letošním ročníku soutěže se o ocenění ucházeli nakonec vítězní hasiči za zásah v Českém Švýcarsku, Ministerstvo vnitra za novelizaci „infozákona“ 106/1999, jež brání zneužívání tohoto zákona a poslankyně Věra Kovářová za novelu zákona o střetu zájmů, která zamezila anonymnímu zveřejňování majetkových poměrů politiků a vyňala z povinnosti neuvolněné místostarosty a radní.

  Foto a zdroj: Personalista

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze