Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Osobnosti

Hradec Králové povede poprvé v historii primátorka

Image

Na jednání zastupitelstva města Hradec Králové bylo zvoleno nové vedení města po následující čtyřleté funkční období. Do čela byla zastupitelstvem zvolena Pavlína Springerová, která se tak stala první primátorkou v historii města. Na jednání bylo zvoleno také pět náměstků primátorky a jedenáct členů rady města. 

Primátorkou Hradce Králové se stala Pavlína Springerová, politoložka a prorektorka pro strategii a rozvoj Univerzity Hradec Králové. Zvolena byla za Hradeckou demokratickou stranu (HDK) a TOP 09.

Prvním náměstkem primátorky byl zvolen Miroslav Hloušek (ODS). Dalšími náměstky byli zvoleni Ilona Dvořáková (Rozvíjíme Hradec), Lukáš Řádek (HDK a TOP 09), Pavel Vrbický (Piráti) a Adam Záruba (Změna pro Hradec a Zelení).

Zvoleno bylo také jedenáct radních města. Těmi se současně stali členové vedení města, které doplní další kolegové z koalice. Členy rady města Hradec Králové jsou Aleš Dohnal (Piráti), Ilona Dvořáková (Rozvíjíme Hradec), Miroslav Hloušek (ODS), Jan Holásek (Rozvíjíme Hradec), Alexandr Hrabálek (ODS), Pavlína Springerová (HDK a TOP 09), Lukáš Řádek (HDK a TOP 09), Arnošt Urban (HDK a TOP 09), Oldřich Vlasák (ODS), Pavel Vrbický (Piráti) a Adam Záruba (Změna pro Hradec a Zelení).

Hradecké zastupitelstvo má 37 členů a po letošních komunálních volbách v něm zasedá třináct zastupitelů za hnutí ANO, sedm za Hradecký demokratický klub a TOP 09 a pět zastupitelů za Občanskou demokratickou stranu. Čtyři zastupitele má Česká pirátská strana, po třech zástupcích mají v novém zastupitelstvu Rozvíjíme Hradec a Svoboda a přímá demokracie. Dva mandáty získalo uskupení Změna pro Hradec a Zelení.

Foto: CNN Prima News
Zdroj: Královéhradecký kraj 

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
514
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze