Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Osobnosti

  Starosta města Humpolec Karel Kratochvíl: Těším se na konec současné „polodoby“

  „Covid mi vzal spoustu nervů. Museli jsme rychle reagovat, byť na situaci nebyl nikdo připraven. A při tom všem jsme byli schopni zachovat primární chod města, ale i investice. Moc jsme se snažili o to, aby občan, už tak vystresovaný situací, nepoznal na fungování města, že se toho děje tolik,“ říká v seriálu HOVORY S pro měsíčník PRO města a obce a společnost Toxin, který ve videorozhovorech představuje starosty a další zajímavé hosty, starosta města Humpolec Karel Kratochvíl.

  Hrdý je starosta na to, že se mu společně s kolegy podařilo v obtížných podmínkách zachovat fungování školek a školních jídelen pro cizí strávníky, především seniory. Město rozběhlo velice náročnou změnu sběru odpadů na systém door to door, který umožňuje co nejvíce separování komunálního odpadu. Technické služby a s tím spojené běžné úklidy města a místních částí fungují, byť k tomu navíc je nutná preventivní dezinfekce veřejných prostranství. Provozovatelé letních předzahrádek a podnikatelé v městských prostorách získaly slevy. Město Humpolec řeší také nedostatek lékařů a podporu kultury. A co by si Karel Kratochvíl jako starosta města přál? „Aby už konečně skončila tato polodoba,“ říká na závěr videorozhovoru.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze