Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Osobnosti

Starosta města Humpolec Karel Kratochvíl: Těším se na konec současné „polodoby“

„Covid mi vzal spoustu nervů. Museli jsme rychle reagovat, byť na situaci nebyl nikdo připraven. A při tom všem jsme byli schopni zachovat primární chod města, ale i investice. Moc jsme se snažili o to, aby občan, už tak vystresovaný situací, nepoznal na fungování města, že se toho děje tolik,“ říká v seriálu HOVORY S pro měsíčník PRO města a obce a společnost Toxin, který ve videorozhovorech představuje starosty a další zajímavé hosty, starosta města Humpolec Karel Kratochvíl.

Hrdý je starosta na to, že se mu společně s kolegy podařilo v obtížných podmínkách zachovat fungování školek a školních jídelen pro cizí strávníky, především seniory. Město rozběhlo velice náročnou změnu sběru odpadů na systém door to door, který umožňuje co nejvíce separování komunálního odpadu. Technické služby a s tím spojené běžné úklidy města a místních částí fungují, byť k tomu navíc je nutná preventivní dezinfekce veřejných prostranství. Provozovatelé letních předzahrádek a podnikatelé v městských prostorách získaly slevy. Město Humpolec řeší také nedostatek lékařů a podporu kultury. A co by si Karel Kratochvíl jako starosta města přál? „Aby už konečně skončila tato polodoba,“ říká na závěr videorozhovoru.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
440
Energetika
497
IT
364
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze