Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkcePamátky a kultura

  Den Jana Kubiše

  K 79. výročí „Operace Anthropoid“ pořádá Památník národního odboje na horním zámku v Panenských Břežanech 27. května 2021 od 10:00 do 19:00 DEN JANA KUBIŠE.
  Přijďte si i vy připomenout jednu z nejodvážnějších a nejúspěšnějších vojenských akcí naší historie, která vyústila v likvidaci zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Během dne bude v horním zámku vystaven dopis Jana Kubiše adresovaný Marii Žilanové z Chomle u Rokycan. Tento je datován dnem 12. května 1942, tedy pouhých 15 dnů před provedením atentátu. Po prohlídce dokumentu projdete kolem otisku zdi ze dvora Porchester Gate v Londýně, u kterého byli parašutisté před nástupem na svou misi naposledy fotografováni. „Vystaven tu bude též exponát Petra Stanického s názvem „Anthropoid 42“ zobrazující okno krypty chrámu sv. Cyrila a Metoděje z pražské Resslovy ulice, který bude za účelem rozšíření expozice o další unikát převezen z Galerie Středočeského kraje do prostor muzea,“ upozornil radní pro kulturu a památkovou péči Václav Švenda (Spojenci).
  Slavnostní vzpomínkovou akci doprovodí přítomnost vozů historické vojenské techniky a průlet vrtulníku Mi-17 nebo W-3A Sokol z 24. základny dopravního letectva. Po celou dobu Dne Jana Kubiše je rovněž přístupná tematická venkovní panelová výstava.
  Kromě výše uvedeného též poprvé dojde k veřejnému zpřístupnění vybraných částí areálu dolního zámku v Panenských Břežanech, spojeného s pobytem rodiny R. Heydricha v letech 1942-1945. Zpřístupnění tohoto druhého břežanského panského sídla, odkud Heydrich vyrazil v den atentátu naproti svému osudu, by nebylo možné bez mimořádné vstřícnosti současného majitele.
  Podrobnější časový harmonogram Dne Jana Kubiše zde.

  Zdroj: Středočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze