Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkcePamátky a kultura

Sculpture line 2023

Image

Mezinárodní festival Sculpture line letos v Praze představuje více než tři desítky instalací ve veřejném prostoru a nabízí Pražanům i návštěvníkům metropole zajímavá setkání se současným sochařstvím.

Sochařský projekt už 9. rokem proměňuje veřejný prostor v netradiční galerii pod širým nebem a na neobvyklých místech. Letošní „sochařská linka“ zavede milovníky umění na Bastion v Praze 2, ke Kongresovému centru a na Vyšehrad, do Tančícího domu, i do čtvrtí vzdálenějších centru metropole – například na Chodov, do Hostivaře nebo na Prosek.

„Běžnému člověku může připadat, že umístění soch je nahodilé, ale opak je pravdou. Spolupracujeme s urbanisty, architekty, kurátory, umělci,“ řekl zakladatel a ředitel festivalu Ondřej Škarka.

Festival potrvá do konce září, podrobnosti o jednotlivých instalacích jsou k dispozici na stránkách: Sculpture line Praha.

Foto: Sculpture Line 
Zdroj: Praha.eu

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze