Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvojPamátky a kultura

V Hradci Králové opravují historickou budovu radnice

V letošním roce proběhla další, již pátá, část oprav v historické budově Radnice na Velkém náměstí. Došlo k renovaci nátěrů vnitřních křídel a rámů oken jižní části objektu, a to vše s ohledem na status kulturní památky a umístění domu v městské památkové rezervaci Hradec Králové. Součástí těchto prací byla i obnova poškozených částí kování, skleněných výplní, tmelení a mechanických částí oken včetně provedení silikonového těsnění. Veškeré práce za 470 tisíc korun bez DPH provedla společnost DGM facility během jara. Zajištěné byly Správou nemovitostí Hradec Králové.

„Touto obnovou došlo k podstatnému zvýšení trvanlivosti truhlářských výrobků a zlepšení komfortu užívání vnitřních prostor a zlepšení vzhledu objektu, uvádí Jaroslava Bernhardová, ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové.

Jednu z nejznámějších budov v Hradci Králové, o které je první zmínka z roku 1418, má ve správě právě správa nemovitostí. Budova Radnice je členitá a má velké množství dřevěných oken. Okna jsou převážně špaletová a většina z nich je značně opotřebená. Z toho důvodu zde dochází k tepelným ztrátám. Vzhledem k velké finanční náročnosti se tyto opravy musí provádět po částech, první práce proběhly již v roce 2019.

Foto: Wikimedia Commons
Zdroj: Hradec Králové

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
514
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze