Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvojPrávo

Snížení odměny uvolněného místostarosty

Image

Je možné na základě žádosti nebo prohlášení uvolněného místostarosty snížit výši odměny za jeho funkci, která je dána nařízením vlády č. 318/2017 Sb. nebo je bezpodmínečně tato výše odměny neměnná a nelze s ní nijak manipulovat?

Snížení výše odměny uvolněného místostarosty obce za výkon jeho funkce není možné, neboť se jedná o odměnu, která je poskytována ze zákona, a zastupitelstvo obce nemá pravomoc rozhodnout o její výši.

Možností, jak změnit výši odměny uvolněného místostarosty, je změnit charakter jeho funkce, tedy určit danou funkci jako neuvolněnou namísto uvolněné. Takové rozhodnutí je pravomocí zastupitelstva obce, které k němu může přistoupit kdykoliv v průběhu svého funkčního období. V takovémto případě je pak plně na úvaze zastupitelstva obce, jakou částku určí jako odměnu za výkon funkce, limitováno je pouze maximální částkou uvedenou v nařízení vlády č. 318/2017 Sb.

Na otázky z praxe obcí a měst odpovídají dlouhodobě experti advokátní kanceláře KVB, která získala opakovaně ocenění Právnická firma roku.

JUDr. Chmelík Václav, advokát

Foto: Valašské Meziříčí 
Zdroj: Deník Veřejné Správy

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
516
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
252

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze