Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Místní rozvojPrávo

  Vyhlašování právních předpisů

  Ministerstvo vnitra informuje města a obce o změně v povinnosti vyhlašování jejich právních předpisů.

  Od 1. ledna 2022 mají města a obce povinnost vyhlašovat své právní předpisy ve Sbírce právních předpisů územních samosprávných celků a některých správních úřadů (dostupné na https://sbirkapp.gov.cz/). Metodické materiály k novému způsobu vyhlašování právních předpisů lze nalézt na webových stránkách Ministerstva vnitra a taktéž na webových stránkách Sbírky právních předpisů územních samosprávných celků a některých správních úřadů včetně příslušných formulářů a instruktážních videí.

  V této souvislosti ministerstvo upozorňuje, že právní předpisy se již nevyhlašují vyvěšením na úřední desce obecního úřadu, ani se již následně nezasílají dozorovým orgánům (v případě obecně závazných vyhlášek Ministerstvu vnitra, v případě nařízení příslušnému krajskému úřadu). Rovněž upozorňuje na skutečnost, že nejpozději do 31. prosince 2024 je povinnost ve Sbírce právních předpisů územních samosprávných celků a některých správních úřadů zveřejnit i své stávající právní předpisy vyhlášené do konce roku 2021 prostřednictvím úřední desky obecního úřadu.

  V návaznosti na výše uvedené uspořádá Ministerstvo vnitra konzultační den konaný on-line formou, který bude věnovaný právě problematice vyhlašování právních předpisů. Konzultační den se bude konat ve dvou termínech, a to 16. ledna 2023 (odkaz zde) a 24. ledna 2023 (odkaz zde) vždy od 15:00. V případě zájmu se ke konzultačnímu dni lze připojit v určený den a čas prostřednictvím výše uvedených odkazů (pro připojení můžete být vyzváni k zadání hesla, které je MVxCRx4361).
  S dotazy souvisejícími se samotnou organizací či účastí na konzultačním dnu se lze obrátit přímo na pracovnici Ministerstva vnitra Mgr. et Mgr. Kateřinu Landovou, e-mail: katerina.landova@mvcr.cz, tel: 974 849 827.

  V případě dotazů, které se týkají samotného vyhlašování právních předpisů ve Sbírce právních předpisů územních samosprávných celků a některých správních úřadů, se můžete obrátit na pracovníky příslušného územního pracoviště dozoru, kontaktní údaje najdete na tomto odkazu. S těmito pracovníky lze rovněž konzultovat i aktuálnost Vašich právních předpisů vyhlášených do konce roku 2021 prostřednictvím úřední desky obecního úřadu, a to před jejich zveřejněním ve Sbírce právních předpisů územních samosprávných celků a některých správních úřadů.

  Foto a zdroj: SMO ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  270
  Dotace a Finance
  1177
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze