Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Školství

  Kraj otevřel novou pobočku vzdělávací organizace v Břeclavi

  Dne 20. října 2022 proběhlo za účasti krajského náměstka hejtmana, ředitelů škol a vedení města slavnostní otevření nové pobočky VIM – Vzdělávacího institutu pro Moravu v Břeclavi. Krajská organizace tak nyní poskytuje vzdělávání a služby školám ve všech okresních městech.

  „Záměrem kraje je poskytovat školám co možná největší rozsah vzdělávání a služeb, které jim pomohou ve zvyšování jejich kvality. Skrze VIM se nám daří mimo jiné doplňovat vzdělání učitelů, ale i připravovat je na nové výzvy dnešní doby. Vítám pozitivní zpětnou vazbu vedení města konkrétně zde v Břeclavi, které má zájem spolupracovat. Celá řada aktivit je přenositelná i pro základní školy a my půjdeme společným projektům naproti,” řekl při slavnostním zahájení Jiří Nantl – náměstek hejtmana JMK pro vzdělávání a strategii chytrého regionu.

  Břeclavskou pobočku VIM nově najdou zájemci na adrese Sovadinova 45, Břeclav. Nahradila v prostorách dosavadní soukromé dětské centrum, které ukončilo činnost. Nachází se na protější straně SVČ Duhovka, jenž je také zřizované krajem. Budova poskytuje zázemí pro administrativní pracovníky a výukovou místnost pro 30 osob. Zároveň je zde velký venkovní prostor a vzdělávací akce je možné pořádat i tam. Nákup nemovitosti z větší části pokrývá prodej nemovitosti ve Velkých Pavlovicích, ve kterých sídlil úsek VIM pro poskytování účetních služeb.

  „Díky naší přítomnosti ve městě můžeme školám, školským zařízením, ale i dalším osobám a institucím pohybujícím se v oblasti školství poskytnout větší komfort a co nejširší dostupnost naší nabídky v oblasti vzdělávání. Zároveň nedošlo k omezení našich služeb, protože administrativní zázemí máme i v nové pobočce,” vysvětlila Leona Sapíková – ředitelka VIM.

  Krajská organizace se zaměřuje na vzdělávání pedagogů, mentoring ředitelů, ale i na poskytování služeb školám jako jsou účetnictví, pomoc s výpočetní technikou či mzdovou administrativu. Jedná se o jednu z největších vzdělávacích organizací tohoto typu v České republice. Hlavní sídlo organizace je v Brně. Stálé pobočky má pak v Břeclavi, Znojmě, Hodoníně a Blansku. Výuková pracoviště jsou ve Vyškově a od října letošního roku také v Boskovicích, kde se VIM dohodl na využití prostor tamního gymnázia.

  Foto a zdroj: Jihomoravský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze