Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Školství

Kraj Vysočina letos opravuje školská zařízení za více než 336 miliónů korun

Na středních školách zřizovaných Krajem Vysočina probíhají desítky naplánovaných stavebních akcí. Veškeré letošní novostavby, nezbytné rekonstrukce a opravy vyjdou krajský rozpočet na více než 336 miliónů korun. „V porovnání s loňským rokem máme narozpočtováno o cca 30 miliónů korun více, absolutní počet připravených akcí ale nevybočuje z praxe nastavené už v minulosti. Například v těchto dnech dokončujeme a budeme k předání připravovat opravený objekt Pedagogicko-psychologické poradny v areálu Nemocnice Třebíč. Největšími letos zahájenými stavbami jsou novostavba svářečské školy pro SŠPTA Jihlava a po žních i rekonstrukce sušky Školního statku Humpolec,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.
Podle informací Karla Janouška je rozsah naplánovaných prací takový, že není možné akce realizovat výhradně v čase prázdnin. Kraj se však snaží práce plánovat a organizovat tak, aby byly minimalizovány přesahy do školního roku. Na SOŠ a SOU Třešť se pracovalo na opravách havárie kotelny a rekonstrukci domova mládeže. Kromě stavby nové svářečské školy pro SPŠTA Jihlava na ulici Školní se stihly opravit i ruční dílny pro stejnou školu na pracovišti Polenská. Mezi nejčastěji prováděné opravy patří v případě školských zařízení výměna elektroinstalace, letos např. na VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, na SPŠ Pelhřimov na pracovišti Frýdova nebo na Gymnáziu a Obchodní akademii v Pelhřimově, kde kraj stihne do začátku školního roku opravit i hydroizolaci sklepa.
Gymnázium v Ledči nad Sázavou bude mít nové zastřešení objektu na ulici Poštovní, nové gastrostudio bude mít už brzy Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod. V Třebíči jsou rozplánované opravy bytových jader a pokojů SPŠ. „Opraveno bude postupně všech devět podlaží s 63 pokoji. Opravy se týkají nyní poloviny pokojů na patře, druhá polovina bude realizována později. Kapacita domova pro 200 osob zůstane do budoucna zachována,“ popsal Karel Janoušek. V Třebíči kraj pokračuje i v rekonstrukci přístavby Gymnázia, resp. v opravách tělocvičny a učeben. Nová tělocvična začne růst na podzim v režii Kraje Vysočina i ve Žďáře nad Sázavou. Termíny zahájení stavby, která bude sloužit Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole ve Žďáře nad Sázavou a také veřejnosti, vyplynou z veřejné zakázky. Cena díla je odhadována na více než 100 miliónů korun, část nákladů by mělo uhradit město Žďár nad Sázavou.
Zdroj: Kraj Vysočina

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze