Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Školství

  Letní škola Úštěku: Pedagogové se vzdělávali

  Na sedm desítek pedagogů a asistentů pedagoga se sjelo do Úštěku, kde se od 1. do 5. srpna 2022 konaly letní školy. Jedná se o již tradiční, velmi úspěšné a oblíbené vzdělávací akce, jejichž cílem je nabídnout pedagogům a asistentům pedagoga nejen vzdělávání, ale také připravit jim dostatečný prostor pro sdílení vlastních zkušeností a příkladů z praxe, které jsou pro ně cenným zdrojem nových poznatků a učení.

  Podrobnější informace k projektu „Podpora úspěšnosti ve vzdělávání v Ústeckém kraji“

  Pro účastníky letních škol byl připraven intenzivní vzdělávací program. Na přednáškách a interaktivních seminářích zde získali nové informace a znalosti ze svého oboru. Pozornost byla zaměřena zejména na témata související se vzděláváním žáků se speciálně vzdělávacími potřebami, včetně dětí nadaných. Jak takové děti efektivně učit, jak s nimi cíleně pracovat a pomáhat jim dosáhnout školního úspěchu se pedagogové i asistenti na letních školách dozvěděli od kvalifikovaných zkušených odborníků.

  Mezi témata, kterým se účastníci letos věnovali, patřila například práce s nadaným žákem, pozice

  a role asistenta pedagoga, práce se žákem a skupinou, podpora žáka se zdravotním postižením v tělesné výchově. Pozornost byla věnována i připravovaným legislativním změnám ve školství, seberozvoji a seznámení s možnostmi využití speciálních pomůcek při vzdělávání.

  Letní školy probíhají v rámci projektu „Podpora úspěšnosti ve vzdělávání v Ústeckém kraji“ (IKAP B2), jehož realizaci zajišťuje odbor podpory podnikání, inovací a transformace ve spolupráci s odborem školství Krajského úřadu Ústeckého kraje. Letní školy, ale i další aktivity projektu podporuje krajská radní pro oblasti strategie přípravy a realizace projektů Iva Dvořáková, která vnímá pozitivní dopad těchto činností nejen na zlepšení kvality vzdělávání, ale následně i na zvýšení konkurenceschopnosti pracovní síly v regionu.

  Projekt je zaměřen na zvýšení kvality vzdělávání v regionu, prevenci předčasných odchodů ze vzdělávání, podporu žáků se speciálně vzdělávacími potřebami včetně žáků nadaných a na zvýšení odbornosti pedagogických pracovníků v této oblasti. Kromě letních škol se mohou zájemci, zejména z řad škol a jejich pedagogických pracovníků, ale i odborná veřejnost, v následujícím období účastnit například veletrhu „Jak na společné vzdělávání“, pedagogických dnů, dalších seminářů, workshopů i aktivit. Podrobné informace jsou dostupné na stránkách Regionální stálé konference Ústeckého kraje.

  Projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

  Foto a zdroj: Ústecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze