Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŠkolství

MŠMT: 100 milionů korun na letní jazykové kurzy pro děti z Ukrajiny

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vedle již vypsaných výzev na jazykové vzdělávání a adaptační aktivity připravilo dotační titul s alokací 100 milionů korun na prázdninové jazykové kurzy pro ukrajinské děti. Výzva je určena pro věkové skupiny 6 až 18 let, které budou probíhat v průběhu července a srpna.  „Je to další významný krok vlády k odstranění jazykové bariéry a tím i snadnější integraci ukrajinských dětí do našich škol,“  okomentoval výzvu ministr školství Petr Gazdík.

„Cílem těchto prázdninových kurzů bude poskytnout ukrajinským dětem intenzivní výuku češtiny jako druhého jazyka, a to v kratším časovém úseku, a tedy i mnohem efektivněji,“ říká náměstek ministra školství pro vzdělávání a mládež Jan Mareš. Intenzita výuky češtiny je ve výzvě stanovena v rozsahu maximálně 4 vyučovacích hodin denně čtyři po sobě jdoucí dny, a to ve skupinách 6 až 12 dětí.

Do výzvy se mohou hlásit veřejné vysoké školy, právnické osoby vykonávající činnost školy a školského zařízení zapsané ve školském rejstříku, územní samosprávné celky, městské části Hl. m. Prahy a dobrovolné svazky obcí a příspěvkové organizace zřízené obcí, krajem, hl. městem Prahou, městskou částí hlavního města Prahy nebo dobrovolným svazkem obcí. Celková alokace výzvy je 100 000 000 Kč.

Výzvu najdete na webu ZDE.

Foto: BBC
Zdroj: MŠMT

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
398
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze