Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

ŠkolstvíZdravotnictví

První kolo testování ve školách ukázalo minimální množství nákazy covid-19

Antigenní testy na covid-19 v první den nového školního roku v Královéhradeckém kraji odhalily minimum případů nákazy. V kraji bylo ve středu 1. září provedeno celkem 34 882 antigenních testů, které vyšly pozitivní pouze u osmi žáků. U žádného z testovaných zaměstnanců škol test pozitivní nevyšel. Výsledky pozitivních antigenních testů musí ještě potvrdit PCR testy.
Testy v první školní den mezi žáky v regionu odhalily minimální počet případů nákazy covid-19. To nám dává naději, že ve školách by mohl co nejdříve začít fungovat znovu režim běžného školního roku,“ zhodnotil hejtman Martin Červíček.
Žáci se na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví budou testovat na covid-19 třikrát, a to 1., 6. a 9. září. V případě, že žák test nepodstoupí, musí nosit roušku i během výuky a například v jídelně musí sedět odděleně od ostatních. Jako alternativa platí negativní test z jiného odběrového místa. Testovat se nemusí očkovaní žáci a ti, kteří prodělali covid-19 před méně jak 180 dny. Stejná pravidla platí také pro učitele a další zaměstnance školy.
V kraji do základních a středních škol nastoupilo zhruba 73 tisíc žáků. Testování ve školách v Královéhradeckém kraji se podle dostupných informací obešlo bez komplikací.
Zdroj: TZ Královéhradeckého kraje

Nejčtenější kategorie
Chytré město
425
Energetika
485
IT
345
Dotace a Finance
1327
Odpady
243

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze