Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Školství

Talentovaní mladí ze tří krajů v mezinárodním projektu

První červencový týden se v Krems an der Donau konalo tradiční setkání mladých lidí z různých koutů Evropy eljub E-Book Woche. Své zástupce zde měly kraje Jihočeský, Jihomoravský a Kraj Vysočina, který zastupovali Martin Špinar a Petra Dětská. V obou případech úspěšní absolventi krajského kola olympiády v německém jazyce.

V rámci tohoto setkání pracovala šedesátka mladých lidí z 9 evropských zemí na knížce zabývající se tématy, která přijdou účastníkům důležitá a na kterých se domluvili na přípravném setkání. Letos se jednalo o téma věnované dospívání, zdraví a téma řešící aktuální situaci v Evropě. Toho se mimo jiné ujal Martin, který měl tu čest předčítat svůj příspěvek na závěrečné prezentaci. Kromě výstupu v podobě e-knihy, kterou můžete v pdf nalézt zde: https://www.eljub.eu/De/eText/587/Sehnsucht_nach_Frieden, vznikl také film, na kterém v průběhu celého týdne pracovala filmová skupina, jejíž součástí byla Petra. Projekt však nebyl pouze o psaní a natáčení. Účastníci měli možnost navštívit několik zajímavých míst v Dolním Rakousku, jako tepelnou elektrárnu Theiß nebo barokní Zámek Hof ležící téměř na hranicích se Slovenskem. Do společného programu byl zařazen také kulinářský večer, na který si každá země připravila svůj typický pokrm. „Ochutnali jsme například bulharský šopský salát, německé špecle nebo rakouský meruňkový koláč. My jsme připravili vánoční perníčky. V rámci tohoto večera ještě proběhla prezentace naší země,“ popsala průběh Anna Kateřina Ondráčková, která českou delegaci doprovázela. Nechyběla ani návštěva kina nebo plavba po Dunaji do Spitz an der Donau, kde všechny čekala závěrečná prezentace – předčítání některých textů, promítání vytvořeného filmu a koncert eljub kapely, v rámci kterého zazněla česká píseň Červená se line záře, kterou kromě Čechů zpívala i účastnice z Itálie a paní učitelka z Albánie.

Zástupci krajů za Českou republiku byli vysláni v rámci  spolupráce tzv. 3+1 (Dolní Rakousko, Kraj Vysočina,  Jihomoravský a Jihočeský kraj).

Foto: Transenter
Zdroj: Kraj Vysočina

Nejčtenější kategorie
Chytré město
420
Energetika
465
IT
325
Dotace a Finance
1291
Odpady
237

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze