Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceTiskové zprávy

Chebská galerie zve na výstavu známé české fotografky

Image

Chebská Galerie 4 zve na výstavu tří fotografických souborů přední české dokumentaristky, fotografky a kurátorky Dany Kyndrové. První z nich, věnovaný období normalizace v Československu, představuje fotografie z pravidelně konaných slavností. Další soubor fotografií pochází z období sametové revoluce a poslední je věnován odchodu sovětských vojsk z Československa.

V rámci prvního souboru fotografka zachycuje atmosféru slavností, které se konaly na Letenské pláni (První máje), na Staroměstském náměstí (výročí VŘSR a Vítězného února) a na Strahovském stadionu (spartakiády). Vizuálně se pro ni na těchto manifestacích koncentrovala schizofrenie normalizace, kdy lidé sice režim v soukromí kritizovali, ale víceméně dobrovolně se těchto akcí účastnili. Atmosféru tehdejší neutěšené doby podtrhují i fotografie z každodenního života normalizace.

Další soubor fotografií zachycuje období listopadu 1989, kdy padla železná opona a společnost nadšeně vítala pád komunistické diktatury a radovala se z nabyté svobody. Tématu ochodu sovětských vojsk se pak autorka věnovala v letech 1990-1991. Jejím cílem nebylo vytvořit podrobnou a přesnou kroniku samotného odchodu, ale zaměřila se na postihnutí atmosféry v sovětských kasárnách, kde se pro ni vizuálně koncentrovala předzvěst rozpadu sovětského impéria.

Dana Kyndrová žije v Praze. Fotografovat začala v osmnácti letech a věnovala se vždy černobílé humanistické fotografii. Uspořádala řadu výstav doma i v zahraničí a vydala osm autorských publikací. Získala řadu ocenění ve fotografických soutěžích, a kromě své vlastní fotografické tvorby se začala v posledních letech věnovat také kurátorské a organizační činnosti v oblasti fotografie. Bližší informace o výstavě, která potrvá v Galerii 4 až do 8. března, najdete na webu kulturní instituce.

Foto a Zdroj: Karlovarský kraj

https://www.kr-karlovarsky.cz/aktuality/nenechte-si-ujit-vystavu-zname-ceske-fotografky-dokumentaristky

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze