Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Tiskové zprávy

Kraj se zapojil do mezinárodní sítě festivalových měst a regionů

Olomoucký kraj se zapojil do mezinárodní sítě festivalových měst a regionů EFFE Seal. Projekt představuje pro festivaly v Olomouckém kraji mimořádnou příležitost pro snadnější navazování mezinárodní spolupráce, rozšiřování sítě zahraničních kontaktů a zlepšování oblasti umělecké produkce, organizace i finančního zajištění.

Zkratka EFFE znamená: Europe for Festivals, Festival for Europe; EFFE Label je evropská značka kvality pro festivaly iniciovaná Evropskou festivalovou asociací (EFA) za podpory Evropské komise a Evropského parlamentu. Součástí mezinárodní sítě EFFE Seal jsou v tuto chvíli pouze města (např. Edinburgh, Krakow, Ghent. Ačkoliv některé regiony projevily zájem o členství, Olomoucký kraj se stal prvním krajem v EU, který se do sítě zapojil, a současně je prvním českým členem sítě.

„Záměrem kraje je, aby nejvýznamnější festivaly v kraji získaly značku EFFE Label a naplno využívaly potenciál internacionalizace, který jim přinese nové finanční zdroje, zkušenosti i spolupráce s umělci a organizacemi. Členství do budoucna přinese i možnost participovat na projektech financovaných z evropských prostředků,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Olomoucký kraj za tímto účelem uspořádal 22. února informační seminář o EFFE pro organizátory festivalů v Olomouckém kraji, jehož předmětem byla prezentace o možnostech podpory, rozvoje a mezinárodní spolupráce v rámci Evropské festivalové asociace a sítě EFFE Seal. Informace o Evropské festivalové asociaci a EFFE poskytla jednak přímo zástupkyně EFA z Bruselu, Ana Benavides Otero, a za českou informační kancelář EFA Tereza Raabová z Culture Matters. Semináře se zúčastnilo 23 zástupců krajské festivalové scény, kteří si rovněž vyslechli možnosti finanční i nefinanční podpory, jež festivalům nabízí Olomoucký kraj.

„Těší mě, že náš region má festivalovou základnu, která nabízí domácím i zahraničním návštěvníkům pestré kulturní zážitky. Věřím, že zapojením se do projektu budou moci festivaly růst i v rámci mezinárodního srovnání,“ doplnil Jan Žůrek, krajský radní pro oblast kultury.

Foto a Zdroj: Olomoucký kraj

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze