Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

ŠkolstvíTiskové zprávy

Ministři školství 14 států podepsali novou dohodu o výměnném programu evropských univerzit 

Image

Ministři školství 14 států střední a jihovýchodní Evropy podepsali minulý týden ve Varšavě novou Dohodu o Středoevropském výměnném programu pro univerzitní studia („Dohoda CEEPUS IV“).  Za Českou republiku Dohodu CEEPUS IV podepsal náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Miller, který vedl českou delegaci.

CEEPUS je středoevropský výměnný program zaměřený na regionální spolupráci v rámci sítí vysokých škol, který vznikl v roce 1993 a Česká republika je jeho součástí od roku 1996. V rámci programu jsou dosud realizovány výměnné pobyty, jež mohou absolvovat vysokoškolští pedagogové a studenti. Program podporuje dlouhodobé i krátkodobé pobyty v zahraničí a je založen na reciprocitě výměn.

Čerstvě podepsaná Dohoda CEEPUS IV vstoupí v platnost v roce 2025 na dobu 7 let, plynule tak naváže na dosud platnou Dohodu CEEPUS III. Během jednání na polském Ministerstvu školství a vědy se mimo jiné diskutovalo o budoucnosti a nastavení programu CEEPUS a bylo oznámeno, že po Polsku převezme předsednictví programu CEEPUS Maďarsko.

Foto a Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze