Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceITTiskové zprávy

MMR připravilo na IT vybavení stavebních úřadů 252 milionů korun

Image

Resort vyhlásí na začátku ledna dotační výzvu na pořízení IT techniky pro stavební úřady. Z Národního plánu obnovy a státního rozpočtu na to půjde více než 252 milionů korun. Zajištění technického vybavení je součástí připravované digitalizace stavebního řízení. Obce se mohou přihlásit do konce února. 

V průběhu podzimu 2023 MMR zjišťovalo, jaká je vybavenost stavebních úřadů IT technikou. Získaná data pak resort použil k přípravě dotační výzvy, kterou zveřejní začátkem ledna na svých internetových stránkách. Obce také dostanou do datových schránek informace o tom, na jakou techniku má jejich stavební úřad nárok. V případě jedné sady jde o výkonný notebook, klávesnici, myš, dokovací stanici a jeden až dva monitory s úhlopříčkou 32“. V datové schránce najdou také přihlašovací formuláře, které je potřeba odeslat zpět MMR do konce února. V případě pozdějšího zaslání dokumentů bohužel nebude možné financovat nákup IT techniky z této výzvy. Na základě přihlašovacích formulářů MMR vyčlení odpovídající finance a pošle je na účty jednotlivých obcí. Ty si poté pořídí vybavení z centrální veřejné zakázky realizované Ministerstvem financí.

Foto: Pixabay
Zdroj: Petr Waleczko

zástupce vedoucí komunikace a PR manažer
Kabinet ministra
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze