Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  ŠkolstvíTiskové zprávy

  MŠMT plánuje podpořit téměř 11 tisíc nadaných žáků

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v lednu vyhlásilo výzvu na podporu nadaných žáků základních a středních škol v roce 2023 s alokací 15 milionů korun. Vzhledem k vysokému zájmu byla výzva navýšena o tři miliony korun. Vybráno bylo celkem 46 projektů, do kterých bude zapojeno bezmála 11 tisíc nadaných žáků. „Výzva umožňuje žadatelům předkládat projekty, které jsou inovativní a podporují propojení formálního a neformálního vzdělávání,“ říká k výzvě vrchní ředitel sekce vzdělávání a mládeže MŠMT, která výzvu připravila, Jan Mareš.

  Základním cílem zmíněné výzvy je podpora a zvyšování kvality péče o nadané žáky ve věku 11–20 let, kteří se vzdělávají v základních a středních škol. „Důraz je ve výzvách kladen na přírodovědné, technické a další vybrané obory, které této skupině žáků zvýší vědomostní úroveň výrazně nad rámec školních vzdělávacích programů,“ vysvětluje vrchní ředitel Jan Mareš. Realizátoři mohou podle něj například uspořádat mimoškolní vzdělávací aktivity s důrazem na tvořivost nebo inovativnost. Oprávněným žadatelem v dotační výzvě jsou nestátní neziskové organizace, střediska volného času, vysoké školy, veřejné výzkumné instituce a enviromentální, vzdělávací, vědecko-technické, kulturní a paměťové instituce zřízené kraji nebo Prahou.

  Podpořeno bude celkem 46 projektů, do kterých bude zapojeno celkem 10 863 nadaných žáků, a to v celkové výši 17,3 milionu Kč.

  Zdroj Foto: Pexels
  Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy 

  Štítky
  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze