Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceKulturaTiskové zprávy

  Národní knihovna ČR organizuje sérii přednášek Genealogie pro každého 

  Image

  Pátrali jste někdy po předcích? Napadlo Vás zmapovat Vaši rodinnou historii? Našli jste v krabici na půdě staréfotky a nemáte představu, kdo to na nich je? Byli jste v archivu, ale v mozaice příběhu Vám pár střípků chybí? Pokud jste odpověděli alespoň jednou ANO, tak právě pro Vás jsme v Národní knihovně ČR připravili přednáškový seriál o genealogii. Vstup na všechny přednášky, webináře i setkání je volný a budeme se na Vás v Klementinu i online těšit.

  16. 3. 18 hod.
  Zasedací sál, 1. patro Klementina
  První z cyklu přednášek Vás seznámí s postupy při pátrání po předcích. Rodopis jako koníček na celý život představí genealožka Helena Voldánová (Česká genealogická a heraldická společnost v Praze).

  30. 3. 18 hod. 
  Zasedací sál, 1. patro Klementina
  Chystáte se ponořit do genealogického bádání a objevovat svět svých předků? Základní archivní zdroje i genealogické databáze a informační zdroje, které nabízí či zprostředkovává Národní knihovna ČR představí Lenka Válková (NK ČR).

  20. 4. 18 hod. 
  online webinář
  Objevujte zapomenuté osudy předků prostřednictvím digitální knihovny Kramerius. Dozvíte se, co vše obsahuje, naučíte se základní principy vyhledávání a s praktickými ukázkami zjistíte, jaká tajemství může skrývat dobový tisk. Webinářem provede Jana Hrzinová (NK ČR).

  4. 5. 18. hod
  Zasedací sál, 1. patro Klementina
  Historik a politolog Martin Nekola se dlouhodobě zabývá výzkumem Čechů v USA, často bádá v tamních archivech a přednáší na univerzitách. Ve svém vystoupení představí několik institucí a sbírek, které by začínající badatelé neměli vynechat. Těm, kdo pátrají po možných příbuzných v zámoří, navíc poradí, jak dále postupovat.

  Zbylé květnové a červnové termíny budou doplněny. Všechny přednášky natáčíme, nebo streamujeme živě na našich sociálních sítích.

  Zdroj Foto: Národní knihovna
  Zdroj: Ministerstvo kultury 

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze