Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaTiskové zprávy

Nebezpečné místo se dočkalo opravy – přestavba krnovské křižovatky zahájena 

Image

V polovině srpna byla zahájena přestavba křižovatky Říční okruh-Šmeralova-Svatováclavská. Místo jedné průsečné křižovatky zde do konce roku vzniknou dvě odsazené, počítá se také s vybudováním chodníků, nové stezky pro pěší a cyklisty a s nasvětlením přechodů.

Od nového řešení křižovatky si slibujeme především výrazně lepší bezpečnost. Hlavně zmizí dlouhý, přes čtyři jízdní pruhy vedoucí přechod pro chodce, na kterém už došlo i ke smrtelným nehodám. Přitom v nastávajícím školním roce zde očekáváme zvýšený pohyb dětí po přesunu základní umělecké školy do nově opravené budovy na náměstí Míru,“ uvedl starosta Tomáš Hradil s tím, že v přípravě jsou také úpravy okolí křižovatky, díky nimž celé místo prokoukne, bude zelenější a atraktivnější.

Kromě jedenáctimetrové délky přechodů pro chodce měla křižovatka i další problémy, jako nevhodný úhel křížení, nadměrnou délku odbočovacích pruhů, obtížné zařazení do proudu dopravy při vjíždění na Říční okruh z vedlejších ulic nebo jí chyběla návaznost pěší a cyklistické dopravy ve směru do centra. „Už v roce 2014 město zadalo studii u dopravních odborníků, kteří zpracovali šest různých variant, včetně kruhové křižovatky. Tehdejší zástupci vedení města, městského úřadu, Dopravního inspektorátu Policie ČR Bruntál a Ředitelství silnic a dálnic se po důkladném zhodnocení kladů a záporů všech variant shodli na řešení, které nyní budeme realizovat,“ upřesnil Tomáš Hradil.

Úpravu za 6,5 milionu korun bez DPH, jejímž cílem je zvýšení bezpečnosti všech účastníků silničního provozu, realizuje společnost Kareta a financuje ji město Krnov. Náklady města Krnova ale mohou být nižší. Bude se totiž s tímto projektem ucházet o peněžní prostředky z programu ITI – IROP. Pokud bude jeho žádost úspěšná, mohlo by získat evropskou dotaci, která pokryje přibližně 50 procent nákladů.

Jelikož práce se neobejdou bez úplné uzavírky křižovatky, byla 15. srpna stanovena objízdná trasa pro automobily. Vede po ulicích Revoluční, Čsl. armády, Chářovská a Sokolovská, a to v obou směrech jízdy. Pěším a cyklistům je průchod stavbou umožněn, rovněž je zachována obslužnost okolních nemovitostí, včetně sídla ČSOB na Říčním okruhu. Doba trvání uzavírky byla stanovena do 15. listopadu.

Foto a Zdroj: Ing. Dita Círová
Tisková mluvčí 

Oddělení kanceláře starosty 
Krnov  

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze