Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Tiskové zprávy

Po dvou letech se do olomouce vrací novoroční ohňostroj

Image

Olomouc opět čekají oslavy příchodu nového roku. Příznivci světelných efektů na večerní obloze se mohou 1. ledna v 18 hodin těšit na klasický ohňostroj. Vedení města se rozhodlo pro tradiční termín i podobu novoročních oslav. Ohňostroj se odehraje v areálu Korunní pevnůstky. 

„Po časech covidových omezení oslavíme příchod nového roku tradičním ohňostrojem. Prostory pro pyrotechnické efekty nabídne tentokrát Korunní pevnůstka. Po rozsáhlé rekonstrukci radnice už nemůžeme ani nechceme pro odpalování ohňostroje využít střechu historické budovy a prostor na Horním náměstí je z hlediska bezpečnosti problematický. Proto jsme se rozhodli pro lokalitu mimo centrum města, která se naposledy osvědčila i při pořádání oslav 28. října,“ vysvětlil primátor Mirek Žbánek.

Světelné efekty, které bude na obloze možné sledovat necelých deset minut, doprovodí hudební podkres. V prvním dějství zazní píseň hudební formace Abba se skladbou Happy New Year. Druhé hudební dějství bude patřit skupině Queen a jejich lyrické skladbě A Winter‘s Tale. A v samotném finále budou hrát Disturbed skladbu Sound of Silence. Formát ohňostroje bude podobný tomu, který lidé naposledy viděli při říjnových oslavách výročí vzniku Československa. A bude stát za to, slibují organizátoři. Náklady na pořádání ohňostroje přijdou město do sta tisíc korun.

Oficiální silvestrovský půlnoční ohňostroj se v Olomouci nepořádá už od roku 2015, kdy jej nahradilo představení právě až v podvečer prvního dne nového roku. Poslední dva roky se však Olomoučané museli bez novoročního ohňostroje obejít úplně. Důvodem byla protiepidemická opatření v době covidu.

Foto a zdroj: Olomoucký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
514
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze