Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceŠkolstvíTiskové zprávy

Začíná další ročník ceny Global Teacher Prize Czech Republic

Image

EDUin v lednu zahájil další ročník ceny pro inspirativní pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic. Odborná cena je určena pro učitele ze základních a středních škol. Nominovat svého oblíbeného pedagoga ale může kdokoliv do 18. února. Přihlašování je pak otevřené do 3. března. Letošní spot GTP CZ si můžete pustit zde.

Cenu Global Teacher Prize Czech Republic letos EDUin organizuje po osmé. Národní varianta mezinárodního ocenění sleduje kvalitu pedagogické práce, individuální přístup k žákům, aktivní zapojení v rámci učitelské komunity a další sebevzdělávání učitelů. Usilujeme o to, aby získání ocenění nebylo cílem samo o sobě, ale aby bylo prostředkem k navázání vzájemné spolupráce, využití potenciálu oceněných učitelů a rozšíření dopadů jejich pedagogických aktivit. „V letošním ročníku upozorňujeme na to, proč je důležité vytvářet pro děti ve škole bezpečné prostředí. Že autorita založená na strachu je kontraproduktivní,“ popisuje manažerka ceny GTP CZ Hana Matoušů. Mottem letošního ročníku proto je „Děkujeme učitelům, kteří dětem dávají odvahu růst.“

Vyhlášení letošních vítězů je naplánované na 30. května v prostorách Valdštejnské zahrady Senátu PČR.

Foto: Pixabay
Zdroj: Pavla Lioliasová

tisková mluvčí a vedoucí komunikace
EDUin, o. p. s. – Informační centrum o vzdělávání

Nejčtenější kategorie
Chytré město
425
Energetika
485
IT
345
Dotace a Finance
1327
Odpady
243

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze