Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Tiskové zprávy

Zahájil se 18. ročník Stavby Moravskoslezského kraje

Image

S příchodem nového roku odstartovaly přípravy již 18. ročníku prestižní odborné soutěž Stavba Moravskoslezského kraje. Do letošního ročníku mohou zájemci přihlásit svá stavební díla do 15. března 2024. Veškeré podklady, včetně přihlášky do aktuálního ročníku, bude možno zasílat i elektronickou formou. 

„Je určitě na místě upozorňovat na mimořádné počiny v oblasti stavitelství a architektury. V našem kraji každoročně vzniká celá řada zajímavých objektů, za kterými stojí kreativní a ambiciózní týmy i jedinci, kteří tak významně přispívají k rozvoji regionu. Jejich práce obohacuje veřejný prostor, ale také posiluje prestiž kraje a přispívá k jeho ekonomickému růstu. Soutěž Stavba Moravskoslezského kraje je za toto vše velkým poděkováním,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Vyhlašovateli této prestižní akce jsou Moravskoslezský kraj, Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků a Obec architektů, pobočka Ostrava.

„Přestože vysoké ceny energie velmi negativně ovlivňují české stavebnictví a investiční procesy vůbec, velmi nás těší zájem investorů, projektantů, architektů a zhotovitelů, zapojit se do naší soutěže Stavba MSK. Pevně věříme, že navážeme na rekordní počty přihlášených staveb minulých ročníků i letos. Je to zároveň i pozitivní zpráva o našem regionu, že náš kraj se stále rozvíjí a realizované stavby nabízí příležitost nejen pro investory, ale i pro naše obyvatele.“, podotkl technický ředitel Svazu podnikatelů ve stavebnictví Pavel Ševčík.

Cílem soutěže je seznámit nejen odbornou, ale i laickou veřejnost, s úrovní stavitelství v Moravskoslezském kraji, propagovat nejlepší stavební díla a přiblížit jejich tvůrce z řad projektantů, investorů i zhotovitelů.

Přihlášky mohou zasílat architekti, projektanti, investoři, majitelé objektů nebo stavební firmy a zapsat tak do soutěže dokončené a zkolaudované stavby na území Moravskoslezského kraje od počátku roku 2022 do konce roku 2023.

Nejlepší stavební díla bude vybírat jedenáctičlenná porota, složená ze zástupců Svazu podnikatelů ve stavebnictví, České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Obce architektů a zástupců Moravskoslezského kraje.

Pro přihlašovatele připravili organizátoři i pár novinek, které spočívají v elektronickém odbavování přihlášek a podkladů. Zcela určitě i porota vítá, že mnohá stavební díla jsou přihlašována formou dronových záběrů.

„Jsem přesvědčen, že vzrůstající popularita a prestiž soutěže i letos přiláká k přihlášení velké množství zajímavých staveb. V Moravskoslezském kraji vnímám mnoho aktuálně dokončených pozoruhodných staveb, které jsou vizitkou všech účastníků výstavby. Tato soutěž je ideální platformou pro propagaci vlastní stavby a zároveň ohodnocení lidí, kteří vytvářejí trvalé hodnoty v krajině,“ zmínil předseda odborné poroty Martin Vilč.

Porota nominuje stavby do každé kategorie, přičemž se bude udělovat hlavní cena a čestná uznání. Z vítězných staveb jednotlivých kategorií bude vybrána stavba roku s udělením ceny „GRAND PRIX“. Od prvního ročníku se do soutěže přihlásilo 663 staveb, z toho 340 si odneslo ocenění.

Loňský 17. ročník konaný pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky a ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely, byl mimořádně úspěšný, přihlásil se do něj rekordní počet staveb za celou historii soutěže. Přehled vítězných projektů je na stránkách soutěže, více informací naleznete na webu Stavba Moravskoslezského kraje nebo Facebooku StavbaMSK.

Foto: Pexels
Zdroj: Moravskoslezský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze